Śmierć na dziesiątki sposobów, czyli nowa część Maczety

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2013 02:00
Amerykański film "Maczeta zabija" Roberto Rodrigueza to mocna rozrywka, dla ludzi o stalowych nerwach. To dalszy ciąg przygód człowieka od zadań specjalnych, czyli Maczety.
Audio
  • Rozmowa o najciekawszych premierach filmowych tego tygodnia (Magazyn bardzo filmowy/ Jedynka)
fragment plakatu filmu Maczeta zabija
fragment plakatu filmu "Maczeta zabija"Foto: mat.pras.

Rząd amerykański zatrudnia byłego agenta Machetę (Danny Trejo), któremu powierza ważną i niezwykle trudną misję. Ma on odnaleźć i zlikwidować bezwzględnego miliardera i handlarza bronią Luthera Voza (Mel Gibson). Musi się z tym szybko uporać zanim ten wcieli w życie swój szalony plan rozpętania wojny na całym świecie.
W filmie możemy zobaczyć śmierć na dziesiątki sposób. W filmie tego samego reżysera "Sin City" bohaterka strzelała z nogi, a w "Maczeta zabija" celuje z biustu. – Jest to pastisz i straszny kicz, ale absolutnie świadomy tego, że się bawimy kiczem. Ja bardzo lubię filmy, które są bezpretensjonalne, jadą po bandzie. Wiadomo, że w tym przypadku trzeba wyłączyć wyższe ambicje i porównania do inteligentniejszych filmów.


Na ekrany kin wchodzi również rekonstrukcja cyfrowa filmu z 1928 r. z Charliem Chaplinem pt. "Cyrk". W audycji m.in. rozmowa o filmie "Carrie" na podstawie książki Stephena Kinga oraz więcej na temat trwających właśnie festiwali filmowych. Zapraszamy do wysłuchania całości!

Kultura w radiowej Jedynce >>>

Gościem audycji był krytyk filmowy Janusz Wróblewski .

"Magazyn bardzo filmowy" poprowadziła Joanna Sławińska.

sm

Zobacz więcej na temat: FILM kino premiera

Czytaj także

Film "Wałęsa. Człowiek z nadziei" obejrzało już ponad 400 tys. osób

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2013 16:04
Film Andrzeja Wajdy "Wałęsa. Człowieka z nadziei" drugi tydzień z rzędu był najchętniej wybieranym przez widzów filmem w polskich kinach - poinformował jego dystrybutor, firma ITI Cinema.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jerzy Stuhr kręci film. Zdjęcia do "Obywatela" powstają w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2013 21:21
"Obywatel" to niezwykła biografia Jana Bratka, reprezentanta pokolenia Jerzego Stuhra.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Warszawski Festiwal Filmowy: parada zwycięzców w wielkim finale

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2013 16:30
Laureatów tegorocznego Warszawskiego Festiwalu Filmowego poznamy w sobotę, a już w niedzielę widzów czeka nie lada gratka - pokazy sześciu zwycięskich filmów.
rozwiń zwiń