Section05

Naukowy Zawrót Głowy

Section07
O audycji

Wiedza i cnota są ozdobami człowieka - uważał Wacław Sieroszewski. Tego się trzymamy!

Informujemy, bawimy i uczymy. Tylko z nami słuchacze są wszędzie tam, gdzie odkrywa się tajemnice przyrody, opracowuje nowe terapie, tworzy wynalazki, które zmieniają świat!

Wędrujemy także w czasie (audycje kosmologiczne, historyczne) i w przestrzeni (audycje astronomiczne, geologiczne, geograficzne), pokazujemy, jak zmienia się świat i my sami (audycje socjologiczne, psychologiczne, antropologiczne). Cieszymy się z sukcesów zwłaszcza polskich badaczy, coraz częściej cytowanych w prestiżowych czasopismach naukowych.

Nasi goście - naukowi mistrzowie, mówią m.in. o powrocie człowieka na Księżyc i wyprawie załogowej na Marsa, o zapłodnieniu in vitro i inżynierii genetycznej, o odkryciach najstarszych cywilizacji na Bliskim Wschodzie, o robotach, które mają być podobne do ludzi, a także o coraz cieplejszym klimacie i o wydarzeniach historycznych, które zmieniły losy świata.

Proponujemy książki popularnonaukowe, które warto przeczytać i wydarzenia, o których warto wiedzieć (np. Nagrody Nobla, Polskie Noble, eksperymenty w Europejskim Ośrodku Badań Jądrowych CERN pod Genewą).

Prowadzący