X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Magiczne punkty w ciele, które przyspieszą orgazm

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2013 02:45
Które miejsca w ciele są szczególnie wrażliwe i wywołują podniecenie? Czy to nie wstyd prosić partnera, by o nich pamiętał w sypialni? W "Seksosferze" rozmawialiśmy o strefach erogennych.
Audio
  • Czułe punkty w ciele, o których warto wiedzieć (Seksosfera/ Naukowy zawrót głowy/ Jedynka)
Magiczne punkty w ciele, które przyspieszą orgazm
Foto: Glow Images/East News

Strefy erogenne to szczególnie wrażliwe na dotyk części ciała, których drażnienie wywołuje seksualne pobudzenie. Prowadzący program Artur Wolski tłumaczym, że dzieje się tak za sprawą dwóch układów: nerwowego i wewnątrzwydzielniczego. By dobrze stymulować podniecenie partnera, potrzebna jest więc wiedza z anatomii i fizjologii człowieka.
Część specjalistów jest zdania, że ciało kobiety jest bardziej erotycznie wrażliwe niż ciało mężczyzny. – Złośliwi twierdzą, że strefy erogenne mężczyzny ograniczają się do członka i co najwyżej średnicy kilku centymetrów dookoła, zaś strefy erogenne kobiety mogą obejmować całe jej ciało. To oczywiście, jak każde uproszenie, nie jest prawdą. Zawsze podkreślam, że największą strefą erogenną i narządem seksualnym jest nasz mózg – mówi dr Michał Lew-Starowicz.

Z Jedynką zdrowiej - słuchaj na moje.polskieradio.pl >>>

Specjalista podkreśla, że reaktywność seksualna mężczyzn jest w znacznym stopniu nastawiona na stymulację i pieszczoty członka. Ciało kobiety daje większe możliwości stymulacji, bo miejsc, których drażnienie może dostarczać przyjemności, jest znacznie więcej. – U mężczyzn najbardziej wrażliwe są okolice genitaliów, co wynika ze specyfiki wrażliwości układu nerwowego. Szczególnie wrażliwy jest żołądź członka – opowiada seksuolog. Jak dodaje, cały członek, okolice jąder i krocza są niezwykle podatne na dotyk.
Specjalista tłumaczy, że nie jest sztuką znaleźć magiczny punkt w ciele, który wzmaga podniecenie, ale jeszcze posiąść wiedzę odnośnie do tego jak te miejsca należy stymulować. Niektóry dotyk zamiast pobudzać, może powodować ból, więc warto się upewnić jak partner reaguje na pieszczoty. – Klasycznym przykładem jest stymulacja łechtaczki. U większości kobiet dotykanie jej jest wielkim źródłem przyjemności i doprowadza je do orgazmu, jednak nie każda pani tak samo odbiera ten rodzaj czułości – mówi.

Radio Freud na moje.polskieradio.pl >>>

Czym są strefy erogenne? Jak powstają i dlaczego nie mamy jednakowej mapy punktów erogennych na ciele? Jak odnaleźć strefy erogenne u partnera? Dlaczego są one tak ważne w spełnieniu erotycznym, kulturze współżycia i zachowaniu zdrowia seksualnego? Posłuchaj całej audycji!
W studiu Jedynki gościł dr Michał Lew-Starowicz, seksuolog. Program "Seksosfera" poprowadził Artur Wolski.
sm

Zobacz więcej na temat: NAUKA seks zdrowie
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ten temat dla wielu jest utrapieniem: przedwczesny wytrysk

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2013 02:32
Właśnie rusza w Polsce pierwsza kampania poświęcona temu problemowi. Czy przedwczesny wytrysk może obniżać satysfakcję seksualną zarówno panów, jak i pań?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Antykoncepcja wielkim problemem człowieka od zawsze

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2013 01:37
Ludzie od najdawniejszych czasów szukali sposobów na to, by zapobiec ciąży. Kierowano się wówczas intuicją, legendami i wierzeniami ludowymi. Z medycznego punktu widzenia antykoncepcja nie tylko zapobiega ciąży, ale również chroni przed zakażeniami, chorobami, a również wzmaga doznania seksualne partnerów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co robić, gdy seks po latach małżeństwa staje się nudny?

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2013 03:37
Gadżety erotyczne, będące urozmaiceniem życia intymnego, są również przedmiotem badań seksuologicznych. Jaki jest wpływ erotycznych zabawek na satysfakcję z intymnego pożycia?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Skąd się biorą dzieci? Pierwsze pytania o seks

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2013 04:02
Kiedy i w jaki sposób rozpocząć z dzieckiem rozmowę o seksie? Temat edukacji seksualnej wcale nie jest łatwy, ale jak podkreślają specjaliści, warto go podejmować.
rozwiń zwiń