X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Gdy kobieta przejmuje inicjatywę w... życiu intymnym

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2014 04:27
Rola kobiety w XX wieku znacznie się zmieniła, zarówno pod względem obyczajowości, jak i roli społecznej oraz seksualności. - Na początku wieku rola kobiety polegała na urodzeniu i wychowaniu dzieci. Dziś zaś wszystko się zmienia - opowiada dr Artur Nowakowski, seksuolog.
Audio
  • Gdy kobieta przejmuje inicjatywę... (Seksosfera/ Jedynka)
Gdy kobieta przejmuje inicjatywę w... życiu intymnym
Foto: Glow Images/East News

Lekarz przyznaje, że o ile w przypadku mężczyzn istnieją skuteczne leki na zaburzenia erekcji oraz przedwczesny wytrysk, czyli najczęstsze męskie dolegliwości, to u kobiet jest znacznie trudniej z farmakologią na wszelkiego rodzaju problemy. - Kobieta jest organizmem znacznie bardziej złożonym - mówi dr Nowakowski.

Seksuolog tłumaczy, że to, kto przejmuje inicjatywę w związku świadczy o tym, czyje potrzeby w danym momencie są silniejsze i co każdy z partnerów chce osiągnąć. Dla niektórych kobiet przejęcie inicjatywy polega na zaspokojeniu partnera, podczas gdy inne oczekują od mężczyzn konkretnych rzeczy. - Stąd, moim zdaniem, rozwój farmakologii w seksuologii męskiej. Kobiety zaczęły wymagać od mężczyzn dużo więcej niż w minionych dekadach i mężczyźni chcą być gotowi do zaspokajania potrzeb pań - mówi lekarz.

Zdaniem lekarza, nie sposób odpowiedzieć na pytanie czy to dobrze, że kobiety przejmują inicjatywę, bo najważniejsze jest to, na co zgadzają się partnerzy i co sprawia im przyjemność. - Zaspokajanie potrzeb drugiej osoby też jest bardzo ważne. Jeżeli partnerzy potrafią dobrze wyczuć swoje intencje, to wówczas dobrze się uzupełniają - komentuje seksuolog.

Z Jedynką zdrowiej - słuchaj na moje.polskieradio.pl >>>

Według badań socjologicznych i psychologicznych, obecnie coraz częściej w sprawach intymnych kobieta przejmuje inicjatywę. Oznacza to zmiany obyczajowe w związkach partnerskich, nie tylko tych dojrzałych, ale i młodzieńczych.

O czym świadczą te zmiany? Co z nich wynika? O tym rozmawialiśmy z dr. Arturem Nowakowskim, seksuologiem, ginekologiem. Posłuchaj całej audycji, którą prowadziła Katarzyna Jankowska.

Seksosfera w "Naukowym zawrocie głowy" na antenie Jedynki w każdy poniedziałek tuż po 23.00

sm/asz

Zobacz więcej na temat: medycyna seks zdrowie
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Magiczne punkty w ciele, które przyspieszą orgazm

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2013 02:45
Które miejsca w ciele są szczególnie wrażliwe i wywołują podniecenie? Czy to nie wstyd prosić partnera, by o nich pamiętał w sypialni? W "Seksosferze" rozmawialiśmy o strefach erogennych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Seksuolog: zauroczenie to stan niepoczytalności

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2014 17:50
Na zauroczenie nie mamy wpływu, przeżywamy je indywidualnie. To cały szereg reakcji wywoływanych przez neuroprzekaźniki, takie jak endorfiny endogenne wytwarzane w naszym mózgu - wyjaśnia dr Michał Lew-Starowicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niewolnicy seksu. Jak radzić sobie z trudnym nałogiem?

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2014 10:00
Czy uzależnienie od seksu wzmacnia relację pomiędzy partnerami? A może doprowadza do kryzysu, a nawet rozstania?
rozwiń zwiń