X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polska szkoła w Chmurze? Cyfrowa rewolucja już się zaczęła

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2014 07:00
- Chciałbym zarazić społeczeństwo ideą prof. Sysło, że realizacja podstawy programowej informatyki powinna odbywać się na wszystkich innych lekcjach. Na zajęciach komputerowych uczyć powinno się natomiast algorytmiki i podstaw programowania - mówił w Jedynce Tomasz Łukawski, dyrektor SP nr 3 w Ząbkach.
Audio
  • Tomasz Łukawski o cyfrowej szkole (Naukowy zawrót głowy/Jedynka)
Polska szkoła w Chmurze? Cyfrowa rewolucja już się zaczęła
Foto: Glow Images/East News

W 2013 roku zakończył się rządowy program "Cyfrowa szkoła”. Za modelowy przykład jego realizacji może uchodzić SP nr 3 im. Małego Powstańca w Ząbkach.

- Zależało mi przede wszystkim na tym, żeby nowoczesne technologie nie przeszkadzały nauczycielom w pracy. Odbywało się to etapami. Pierwszym z nich było wprowadzenie dziennika elektronicznego jako jedynej formy prowadzenia dokumentacji w szkole. Następnym etapem było wprowadzenie tablic interaktywnych. Muszę przyznać, że zrobiłem to trochę na siłę, po prostu autorytatywnie zdjąłem w salach tablice kredowe. Nauczyciele szybko przyzwyczaili się do tej zmiany, ponieważ zobaczyli, że nie ma odwrotu od tablic interaktywnych - tłumaczył w "Naukowym zawrocie głowy" dyrektor Tomasz Łukawski.

Szkoła w Chmurze to jednak nie tylko tablice interaktywne w każdej sali, stosowanie komputerów na innych lekcjach niż zajęcia komputerowe i zaangażowani nauczyciele, którzy opanowali metody nauczania pozwalające na ocenę postępu ucznia. - To także wyniesienie sieci strukturalnej poza szkołę. Dzięki temu dziecko ma dostęp do swoich zasobów z każdego miejsca na świecie - podkreślał gość radiowej Jedynki, który jest również nauczycielem informatyki w kierowanej przez siebie szkole.

W sobotę 17 maja obchodzony jest Światowy Dzień Społeczeństwa Informacyjnego, któremu patronuje Polskie Radio.

Rozmawiała Dorota Truszczak.

pg/ag

Zobacz więcej na temat: edukacja informatyka komputery
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kierunki zamawiane dają szansę na znalezienie pracy

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2014 11:58
Jak pracodawcy nawiązują współpracę z konkretnymi studentami z zamawianych kierunków uczelni technicznych i jaka jest tu rola uczelni?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Komputery i świnie. Rzecz o polskim Billu Gatesie

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2014 10:00
"Być w PRL-u geniuszem to było za mało. Należało jeszcze polubić świnie" - uważa jedna ze współpracowniczek Jacka Karpińskiego, konstruktora komputerów, który jest bohaterem środowych "Rozmów po zmroku".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Darmowy podręcznik zaszkodzi polskiej edukacji?

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2014 18:41
Urszula Augustyn, wiceprzewodnicząca Komisji Edukacji i Jarosław Matuszewski, przewodniczący Sekcji Wydawców Edukacyjnych Polskiej Izby Książki, mówili w radiowej Trójce o projekcie dotyczącym darmowego podręcznika.
rozwiń zwiń