X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polsko-amerykański sojusz w walce z AIDS i białaczką u dzieci

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2015 14:51
Prof. Mariusz Jaskólski i dr Alexander Wlodawer zostali pierwszymi laureatami Polsko-Amerykańskiej Nagrody Naukowej.
Audio
  • Prof. Mariusz Jaskólski i prof. Maciej Żylicz o Polsko-Amerykańskiej Nagrodzie Naukowej (Wieczór odkrywców/Jedynka)
Dr Alexander Wlodawer (L) i prof. Mariusz Jaskólski (P) określili strukturę białek - m.in. wirusa HIV - przyczyniając się do opracowania nowych terapii leczenia AIDS i białaczki u dzieci
Dr Alexander Wlodawer (L) i prof. Mariusz Jaskólski (P) określili strukturę białek - m.in. wirusa HIV - przyczyniając się do opracowania nowych terapii leczenia AIDS i białaczki u dzieciFoto: archiwum prywatne

Nowa nagroda przyznawana jest z inicjatywy Fundacji na rzecz Nauki Polskiej i The American Association for the Advancement of Science, największego na świecie stowarzyszenia naukowego.

Jako pierwsi w lutym 2015 r. odebrali ją prof. Mariusz Jaskólski z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i dr Alexander Wlodawer z Narodowego Instytutu Raka w USA, którzy określając strukturę białek - m.in. wirusa HIV - przyczynili się do opracowania nowych terapii leczenia AIDS i białaczki u dzieci. Obaj badacze napisali wspólnie kilkadziesiąt prac cytowanych prawie 2500 razy.

***

Tytuł audycji: Naukowy zawrót głowy

Prowadził: Krzysztof Michalski

Goście: prof. Mariusz Jaskólski (laureat Polsko-Amerykańskiej Nagrody Naukowej), prof. Maciej Żylicz (prezes Fundacji na rzecz Nauki Polskiej)

Data emisji: 24.02.2015

Godzina emisji: 21.37

pg/asz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Młodzi, którzy dają impuls polskiej nauce

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2014 14:21
"Impuls" to program Fundacji na rzecz Nauki Polskiej, którego celem jest realizacja innowacyjnych pomysłów i koncepcji o potencjale komercjalizacyjnym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Młodzi naukowcy rzucają wyzwanie toksynom i bakteriom

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2015 14:50
Dr Magdalena Kulma i dr Wiktor Lewandowski zostali laureatami trzeciej edycji programu Fundacji na rzecz Nauki Polskiej " Inter".
rozwiń zwiń