X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Awaria w Fukushimie - zawinił człowiek, nie natura

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2015 10:07
W marcu 2011 roku doszło do awarii elektrowni jądrowej w Fukushimie. Jak po czterech latach od tragedii wygląda sytuacja na skażonym obszarze?
Audio
  • Od awarii elektrowni jądrowej w Fukushimie minęły cztery lata. Jak dzisiaj wygląda sytuacja na skażonym terenie? (Naukowy zawrót głowy/Jedynka)
Czy na obszarach znajdujących się wokół elektrowni w Fukushimie jest dziś bezpiecznie? Na zdjęciu: pracownik elektrowni
Czy na obszarach znajdujących się wokół elektrowni w Fukushimie jest dziś bezpiecznie? Na zdjęciu: pracownik elektrowniFoto: PAP/EPA/TORU HANAI / POOL

- Są miejsca, gdzie poziom promieniowania jest doprawdy bardzo wysoki i sto razy przekracza normę - mówi prof. Ludwik Dobrzyński z Narodowego Centrum Badań Jądrowych w Świerku.

Gość audycji opowiada, jak dzisiaj wygląda sytuacja w Fukushimie, ile będzie trwał proces likwidacji szkód w elektrowni i co dla tamtejszej ludności może okazać się groźniejsze niż skażenie.

Po awarii w Japonii przeciwnicy energetyki jądrowej podnosili argumenty, że technika okazała się tam bezradna wobec natury. Prof. Dobrzyński tłumaczy słuchaczom Jedynki, dlaczego za awarię należy winić człowieka, a nie naturę.

***

Tytuł audycji: Naukowy zawrót głowy
Prowadziła: Dorota Truszczak
Gość: prof. Ludwik Dobrzyński (ekspert Narodowego Centrum Badań Jądrowych w Świerku)
Data emisji: 18.03.2015
Godzina emisji: 21.33
iwo/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Promieniowanie nas wzmocni

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2011 13:29
- Nie ma alternatywy dla elektrowni jądrowych. Ale nic w tym złego, bo one są bezpieczne - mówi prof. Grzegorz Wrochna z Instytutu Problemów Jądrowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fukushima to tragedia, ale nie drugi Czarnobyl

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2013 11:32
Dwa lata temu po trzęsieniu ziemi w Japonii doszło do awarii w elektrowni atomowej Fukushima I, i w efekcie, radioaktywnego skażenia środowiska. Japończycy przez wiele lat będą odczuwali skutki trzęsienia.
rozwiń zwiń