X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Słuch - zwróć uwagę, zanim będzie za późno

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2015 03:36
- Blisko 60 procent rodziców nie wie, że ich dzieci mają problemy ze słuchem, a wynik badania jest dla nich zaskoczeniem - mówi prof. Krzysztof Kochanek, laryngolog.
Audio
  • Dlaczego badania słuchu są tak ważne? (Naukowy zawrót głowy/ Jedynka)
Od września blisko 140 tysięcy pierwszoklasistów, z prawie 6000 szkół na terenach wiejskich będzie poddanych badaniom przesiewowym słuchu
Od września blisko 140 tysięcy pierwszoklasistów, z prawie 6000 szkół na terenach wiejskich będzie poddanych badaniom przesiewowym słuchuFoto: Glow Images/East News

Kolejna edycja programu przesiewowych badań słuchu u siedmiolatków, rozpocznie się we wrześniu iobejmie dzieci z terenów wiejskich w ośmiu województwach Polski wschodniej. Od nowego roku badania będą kontynuowane w zachodniej części kraju. - Zasadniczym celem naszego programu jest wykrycie tych dzieci, które mają jakiekolwiek problemy ze słuchem. Może to bowiem wpływać na rozwój oraz wyniki nauczania - mówi prof. Krzysztof Kochanek, koordynator projektu badań przesiewowych słuchu.

Badania będą prowadzone w szkołach za zgodą rodziców. Program dotyczy przede wszystkim pierwszoklasistów i w przeciwieństwie do innych krajów, sprawdzany jest cały zakres częstotliwości słuchu. - To jest bardzo ważne, jeśli jesteśmy w stanie powiedzieć rodzicom czy dzieci mają jakieś problemy ze słyszeniem. W ten sposób opiekunowie są uwrażliwieni i baczniej zwracają uwagę na zachowanie dziecka - opowiada profesor.

Goście Doroty Truszczak wyjaśnili, jaki związek z problemami ze słuchem mają tylne ławki oraz co najbardziej wpływa na kłopoty ze słyszeniem i niedosłuch.

***

Tytuł audycji: Naukowy zawrót głowy

Prowadzi: Dorota Truszczak

Goście: dr Elżbieta Włodarczyk (audiolog, foniatra, Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu w Kajetanach) i prof. Krzysztof Kochanek (koordynator projektu badań przesiewowych słuchu, Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu w Kajetanach)

Data emisji: 25.08.2015

Godzina emisji: 23.15

sm/asz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Choroba brzydkich słów i nieeleganckich gestów

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2015 14:05
10 czerwca obchodzony jest Europejski Dzień Świadomości Zespołu Tourette’a. Na tę chorobę cierpi około 50 tysięcy osób w Polsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przyjemność, która może prowadzić do czerniaka

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2015 03:21
Na tę chorobę wiele osób zapada po wakacjach, szczególnie spędzonych na plaży. Czerniak ma 40 odmian i wcale nie musi być w kolorze czarnym. - Wczesne wykrycie jest bardzo istotne dla wyleczenia - podkreśla onkolog dr Iwona Ługowska.
rozwiń zwiń