Liderzy nauki sięgają po nanomateriały

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2015 15:16
W porównaniu z materiałami tradycyjnymi nanomateriały mają odmienne właściwości fizyczne. Technologie stosowane do ich wytwarzania pozwalają otrzymać tworzywa o składzie i właściwościach niemożliwych do uzyskania metodami dotychczas znanymi.
Audio
  • Dr Dariusz Jarząbek, dr Agnieszki Piegat i dr Artur Rydosz opowiadają o swoich wynalazkach z udziałem nanomateriałów (Naukowy zawrót głowy/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: U.S. Army RDECOM/flickr/CC

To właśnie nanomateriały łączą dokonania trójki laureatów tegorocznego programu "Lider" Narodowego Centrum Badań i Rozwoju: dr. Dariusza Jarząbka (badanie próbek materiałów o grubości kilku stutysięcznych części grubości), dr Agnieszki Piegat (kontrolowane uwalnianie leków z nośnika przypominającego zwiniętego jeża) oraz dr. Artura Rydosza (pomiar poziomu glukozy w wydychanym powietrzu).

O swoich odkryciach naukowcy opowiadają w audycji.

***

Tytuł audycji: Naukowy zawrót głowy

Prowadzi: Dorota Truszczak

Goście: dr Artur Rydosz, dr Dariusz Jarząbek i dr Agnieszki Piegat (laureaci programu "Lider" Narodowego Centrum Badań i Rozwoju)

Data emisji: 28.12.2015

Godzina emisji: 21.36

pg/gs

Czytaj także

Nanotechnologia opanowuje świat. A nic nie widać...

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2013 19:11
W "Cyber Trójce" mówiliśmy o obecnych zastosowaniach nanotechnologii i o tym, nad czym inżynierowie nanostruktur dopiero pracują. Było o węglu, elektronice, kosmetykach i okularach.
rozwiń zwiń