X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Liderzy nauki sięgają po nanomateriały

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2015 15:16
W porównaniu z materiałami tradycyjnymi nanomateriały mają odmienne właściwości fizyczne. Technologie stosowane do ich wytwarzania pozwalają otrzymać tworzywa o składzie i właściwościach niemożliwych do uzyskania metodami dotychczas znanymi.
Audio
  • Dr Dariusz Jarząbek, dr Agnieszki Piegat i dr Artur Rydosz opowiadają o swoich wynalazkach z udziałem nanomateriałów (Naukowy zawrót głowy/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: U.S. Army RDECOM/flickr/CC

To właśnie nanomateriały łączą dokonania trójki laureatów tegorocznego programu "Lider" Narodowego Centrum Badań i Rozwoju: dr. Dariusza Jarząbka (badanie próbek materiałów o grubości kilku stutysięcznych części grubości), dr Agnieszki Piegat (kontrolowane uwalnianie leków z nośnika przypominającego zwiniętego jeża) oraz dr. Artura Rydosza (pomiar poziomu glukozy w wydychanym powietrzu).

O swoich odkryciach naukowcy opowiadają w audycji.

***

Tytuł audycji: Naukowy zawrót głowy

Prowadzi: Dorota Truszczak

Goście: dr Artur Rydosz, dr Dariusz Jarząbek i dr Agnieszki Piegat (laureaci programu "Lider" Narodowego Centrum Badań i Rozwoju)

Data emisji: 28.12.2015

Godzina emisji: 21.36

pg/gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nanotechnologia opanowuje świat. A nic nie widać...

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2013 19:11
W "Cyber Trójce" mówiliśmy o obecnych zastosowaniach nanotechnologii i o tym, nad czym inżynierowie nanostruktur dopiero pracują. Było o węglu, elektronice, kosmetykach i okularach.
rozwiń zwiń