X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pafos - raj dla turystów i archeologów

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2015 16:26
Od 50 lat w odkrywaniu przeszłości cypryjskiego miasta Pafos, a tym samym początków europejskiej cywilizacji, znaczące zasługi mają polscy archeolodzy.
Audio
  • Prof. Ewdoksia Papuci-Władyka i Łukasz Miszk o ekspedycji archeologicznej Uniwersytetu Jagiellońskiego w cypryjskim Pafos (Naukowy zawrót głowy/Jedynka)
Pafos
PafosFoto: Colin Moss/flickr/CC

Według greckiej mitologii, to właśnie u wybrzeży Pafos z morskiej piany narodziła się Afrodyta. Rzeczywistość dorównuje mitom. Są tu wyjątkowe budynki, w tym gigantyczna willa Tezeusza składająca się ze 100 pomieszczeń, czy przypominające tkane dywany mozaiki nazywane skarbem Pafos.

- W Pafos działają dwie polskie ekspedycje archeologiczne. Ta z Uniwersytetu Warszawskiego powstała jeszcze z ramienia prof. Kazimierza Michałowskiego. Natomiast nasza ekspedycja rozpoczęła działalność w 2011 roku. O ile warszawskie badania koncentrują się na odkrywaniu rezydencjonalnej dzielnicy miasta, o tyle nasze - na odkrywaniu agory starożytnego miasta - tłumaczy prof. Ewdoksia Papuci-Władyka, kierownik Zakładu Archeologii Klasycznej w Instytucie Archeologii Uniwersytetu Jagiellońskiego i szef projektu "Paphos Agora Project".

O wynikach tych badań dowiesz się z nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Naukowy zawrót głowy

Prowadzi: Dorota Truszczak

Goście: prof. Ewdoksia Papuci-Władyka (kierownik Zakładu Archeologii Klasycznej w Instytucie Archeologii Uniwersytetu Jagiellońskiego i szef projektu "Paphos Agora Project"), Łukasz Miszk (archeolog)

Data emisji: 29.12.2015

Godzina emisji: 23.12

pg/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Skarby odzyskane ze szwedzkiego potopu

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2015 15:47
Od 2009 roku naukowcy prowadzą w Wiśle poszukiwania skarbów, które Szwedzi chcieli wywieźć z Polski. Znaleziono już wiele cennych rzeczy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eksploracja jest passé - czyli archeologia XXI wieku

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2015 21:35
rozwiń zwiń