X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Film, muzyka, literatura, sztuka - Uniwersytet Warszawski szkołą muz

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2016 12:51
Chopin, Krasiński, Sienkiewicz, Prus, Asnyk, Tuwim, Gombrowicz, Herbert, Miłosz, Kiepura, Kaczmarski, Młynarski, Osiecka, Zanussi, Piwowski - wśród absolwentów Uniwersytetu Warszawskiego są znani w świecie twórcy, a nawet nobliści.
Audio
  • Film, muzyka, literatura, sztuka - UW szkołą muz (Naukowy zawrót głowy/Jedynka)
Studentką Uniwersytetu Warszawskiego była m.in. autorka tekstów piosenek Agnieszka Osiecka. Jej dyplom ukończenia studiów znajduje się dziś w zbiorach Biblioteki Narodowej
Studentką Uniwersytetu Warszawskiego była m.in. autorka tekstów piosenek Agnieszka Osiecka. Jej dyplom ukończenia studiów znajduje się dziś w zbiorach Biblioteki NarodowejFoto: PAP/Grzegorz Jakubowski

- Jeśli wrócimy do początku Uniwersytetu Warszawskiego, do roku 1816, to zobaczymy, że jednym z pierwszych wydziałów był Wydział Nauki i Sztuk Pięknych - mówi dr Robert Gawkowski. Historyk dodaje, że także wśród znanych malarzy znajdziemy nie tylko absolwentów, ale i profesorów uczelni. 

Czytaj i słuchaj także
pap_19480501_0891200.jpg
Sportowi pionierzy z Uniwersytetu Warszawskiego

W cyklicznej audycji jubileuszowej "Historia z indeksem w tle" opowiadamy o życiu artystycznym w uczelni w ciągu 200 lat istnienia stołecznej Alma Mater, czyli o działających tu zespołach artystycznych, kabaretach, słynnych ludziach kultury oraz absolwentach uczelni, wśród których był pierwszy spiker Polskiego Radia.

Pytamy też o mniej oficjalne wydarzenia i aktywności kulturalne żaków.

***

Tytuł audycji: Naukowy zawrót głowy

Prowadzi: Dorota Truszczak

Gość: dr Robert Gawkowski (historyk, Uniwersytet Warszawski)

Data emisji: 12.01.2015

Godzina emisji: 23.14

* W 2016 roku Uniwersytet Warszawski będzie obchodził 200-lecie istnienia. Patronem medialnym obchodów jest Polskie Radio. 

asz/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Togi, birety i czapki. Moda uniwersytecka od podszewki

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2015 02:49
W pierwszych latach działalności Uniwersytetu Warszawskiego moda profesury miała wyraźny rys żołnierski. - Owe stroje nie były czymś oryginalnym, bo było to powiązane z tradycją uniwersytecką, sięgającą czasów średniowiecza - mówi historyk dr Robert Gawkowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dzieje Polski i UW z perspektywy rabaty

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2015 11:44
Ogród Botaniczny był nie tylko miejscem naukowych obserwacji i zajęć dydaktycznych, ale także rozgrywały się tu ważne dla historii Polski wydarzenia.
rozwiń zwiń