X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ojcowie chrzestni polskiej mafii bioinformatycznej

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2011 14:14
Światowej sławy naukowcy polskiego pochodzenia dyskutują o tym, jak zintegrować polskie środowisko naukowe, by skuteczniej rozwijać badania naukowe w naszym kraju.
Audio
  • Ojcowie chrzestni polskiej mafii bioinformatycznej
biologia
biologia

W sobotę 19 listopada zakończyła się w Warszawie konferencja pod nazwą "Multi-Pole Approach to Structural Biology". Był to zjazd naukowców pochodzenia polskiego, prowadzących badania z zakresu biologii strukturalnej, a także biologii molekularnej, chemii, fizyki i medycyny.  

Polscy uczeni mogą wykazać się naprawdę wspaniałymi osiagnięciami w dziedzinie biokrystalografii czy bioinformatyki – zapewniają profesor Witold Filipowicz, profesor Janusz Bujnicki, profesor Alexander Wlodawer w audycji z cyklu "Wieczór Odkrywców" na antenie radiowej Jedynki.

– Przyjechaliśmy do Warszawy – nie tylko po to, by opowiedzieć o swoich badaniach, lecz także by zastanowić się, jak zwiększyć konkurencyjność nauki polskiej, jak rozwijać badania na najwyższym poziomie i jak zintegrować polskie środowisko naukowe – wyjaśnia profesor Wlodawer. Dodaje, że ideą tego typu spotkań jest przede wszystkim uświadomienie światu, że naukowcy wykształceni w Polsce są często naprawdę świetnie przygotowani i potrafią prowadzić badania na najwyższym światowym poziomie. Samo określenie "polska mafia" zostało wymyślone natomiast przez amerykańskich naukowców, którzy z podziwem spoglądają na dokonania naukowców polskich i polskiego pochodzenia.

O fascynujących enzymach, o białkach, których funkcji jeszcze nie znamy, o tym, czym są proteazy i jak działają, a także o pracach nad lekiem przeciwko AIDS i zawiłych ścieżkach swojej kariery naukowej, a przede wszystkim o przyszłości badań krystalograficznych opowiadają wybitni naukowcy: prof. Alexander Wlodawer – uczony amerykański polskiego pochodzenia, szef laboratorium Krystalografii Makromolekularnej  Narodowego Instytutu Raka  z USA, prof. Witold Filipowicz – szef zespołu Instytutu Badań Biomedycznych w Bazylei (Szwajcaria), prof. Władek Minor z Uniwersytetu w Wirginii (USA), a także prof. Janusz Bujnicki z Międzynarodowego Instytutu Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie.

Zapraszamy do wysłuchania audycji Krzysztofa Michalskiego.

ks

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Znamy tegorocznych noblistów

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2007 10:05
Nagrody Nobla ustanowił swoim testamentem Alfred Nobel, szwedzki wynalazca.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Test krwi rozpozna Alzheimera

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2010 12:40
Dzięki prostej analizie krwi będzie można przewidzieć, czy u danego człowieka wystąpi choroba Alzheimera.
rozwiń zwiń