X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Specjalny trening pozwoli uniknąć popełniania błędów

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2012 16:56
Natura człowieka jest taka, że w jego aktywność wpisane jest popełnianie błędów. Naukowcy obliczyli, że do jednego procenta naszych zachowań jest błędne. Co wtedy, kiedy błędy popełnia pilot lub kierowca 20-tonowej ciężarówki?
Audio
Specjalny trening pozwoli uniknąć popełniania błędów
Foto: Glow Images/East News

Metodę treningu psychofizjologicznego, jaką jest biofeedback z powodzeniem stosuje się ją w celu poprawy działania człowieka w ekstremalnych warunkach, czasem na granicy ludzkich możliwości.

Z takich treningów dla podniesienia bezpieczeństwa, korzystają piloci zarówno lotnictwa wojskowego ale i cywilnego, kierowcy przemierzający bardzo długie trasy z ładunkami, które muszą być dostarczone w krótkim czasie do odbiorcy, ale też i kierowcy rajdowi czy kierowcy ciężarówek startujący w "trasie śmierci" w Azji. Treningowi poddają się też sportowcy wybierający jego odmiany wyczynowe (samotne rejsy po morzu, zdobywanie najwyższych szczytów górskich).

Analiza specjalistycznych badań mózgu przez lekarza i psychologa pozwala ocenić stan organizmu w ekstremalnych warunkach. Ta wiedza otwiera drogę do wydajniejszego sterowania oddechem, temperaturą ciała, nasyceniem tlenem krwi czy regulacją opornością skóry. Motorem skuteczności tej terapii jest silna wola i motywacja.

Jak to działa opowiadają specjaliści z Wojskowego Instytutu Medycyny Lotniczej: płk dr Olaf Truszczyński - psycholog, dyrektor instytutu, krajowy konsultant d/s psychologii transportu i prof. Adam Tarnowski.

Rozmawiał Artur Wolski.

(ag)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polski kierowca to sfrustrowany kierowca (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2011 08:15
Bartłomiej Morzycki ("Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego"): Polscy kierowcy częstokroć są sfrustrowani korkami, kiepską nawierzchnią i kiepskimi warunkami drogowymi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

3D działa na psychikę!

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2012 15:51
Grafika trójwymiarowa jest coraz częściej obecna w filmie i reklamie, w grach komputerowych. Czy rzeczywistość wirtualna działa negatywnie na naszą osobowość? A może... wręcz przeciwnie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Główne grzechy polskich kierowców

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2012 13:37
Według policyjnych danych, aż 97 procent wszystkich wypadków jest powodowanych z winy kierowcy. Naszym kierowcom brakuje po prostu wyobraźni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ta pigułka zachęca kierowców do picia"

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2012 12:52
Brytyjski biznesmen sprzedaje pigułki, które - podobno - pozwalają pijanemu kierowcy pomyślnie przejść badanie alkomatem.
rozwiń zwiń