X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Trąbka i antenki - jaka przyszłość przed gatunkiem ludzkim?

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2013 15:26
Jak człowiek stał się człowiekiem? Czy jest wynikiem ewolucyjnych aberracji? Dlaczego Darwin stracił władzę i czy za jakiś czas powłoka biologiczna nie będzie nam potrzebna?
Audio
  • O ewolucji i przyszłości człowieka opowiada dr Marcin Ryszkiewicz (Naukowy zawrót głowy/Jedynka)
Trąbka i antenki - jaka przyszłość przed gatunkiem ludzkim?
Foto: Glow Images/East News

- Zdrowy rozsądek i spojrzenie na życie wystarczy, by zrozumieć, że skoro żaden inny gatunek nie zbliżył się do naszych osiągnięć, to wyjątkowość człowieka jest przypadkiem ewolucji. Gdyby było inaczej, to takich gatunków byłoby więcej - uważa dr Marcin Ryszkiewicz, geolog, ewolucjonista z Muzeum Ziemi PAN.

W "Naukowym zawrocie głowy" udowadniał, że ewolucja naszego gatunku pełna jest zwrotów i nieoczekiwanych wydarzeń. - Nasz język jest czymś zupełnie niepowtarzalnym i niezwiązanym z komunikacją zwierzęcą; wbrew ewolucji nasze ręce nie zaniknęły i inaczej niż zwierzęta jesteśmy zdolni do myślenia o czymś więcej niż tu i teraz - mówił w rozmowie z Dorotą Truszczak.

Podkreślił, że uprawiając naukę "trzeba odrzucić wszelkie dogmaty, również naukowe". - Człowiek jest gatunkiem, którego się łatwo zrozumieć nie da; gatunkiem, który już dokonał tak niezwykłych dzieł i w którym Ziemia zyskała ochronę - podsumował.

Czy człowiek to projekt nie-inteligentny? Jaka - zdaniem dr. Ryszkiewicza - przyszłość czeka człowieka? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji!

Zobacz więcej na temat: geologia homo sapiens NAUKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sukces Polaków: tego miasta naukowcy szukali cały XX wiek

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2013 09:47
Polscy archeolodzy odkryli w Sonjat (Sudan) pałac jednego z władców królestwa Kusz. Monumentalna budowla należała do największych w całej architekturze nubijskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Danio bliższy człowiekowi niż mysz

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2013 21:00
Znana od dawna akwarystom ryba z rodziny karpiowatych zaskakuje naukowców.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tego nie wiedziałeś! Fizyka pomaga nawet w nalewaniu herbaty

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2013 14:46
Reprezentacja Polski sformowana ze studentów wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego z sukcesem uczestniczyła w Lozannie w V. Międzynarodowym Turnieju Fizyków w École Polytechnique Fédérale de Lausanne w Szwajcarii.
rozwiń zwiń