Bisquit: "Wielki mały człowiek" to dla nas wspomnienie dzieciństwa

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2014 09:00
- Wszyscy członkowie zespołu albo się w tym czasie rodzili, albo mieli już kilka lat i chłonęli to, co działo się na naszym rynku muzycznym. Bardzo ciekawe było zabrać się za aranżację tego utworu i nadać mu zupełnie inny wyraz. Czujemy ogromną satysfakcję, bo mam wrażenie, że się nam udało - mówiła w Jedynce Joanna Chacińska.
Audio
  • Joanna Chacińska o nowej płycie Bisquit i kolejnych częściach muzyczno-kulinarnego cyklu "Appetit" (Muzyczna Jedynka)
Joanna Chacińska
Joanna Chacińska Foto: Wojciech Kusiński/PR

Piosenka "Wielki mały człowiek" to przebój zespołu 2 plus 1 z 1984 roku. Po latach postanowiła przypomnieć ją grupa Bisquit. To właśnie ten utwór otwiera ich nową, trzecią płytę pt. "Lilly", która ukazała się pod koniec lutego 2014 roku. "Wielki mały człowiek” w odświeżonej wersji był również Piosenką dnia Jedynki.

Na nowy materiał zespół Bisquit kazał czekać swoim fanom sześć długich lat. Właśnie tyle czasu minęło od nagrania poprzedniej płyty formacji - "Pytania". - Potrzebowaliśmy tego czasu, żeby nagrać dobrą płytę. Był to też to taki rodzaj separacji artystycznej. Ja i Tomek "Serek" Krawczyk, czyli trzon słowno-muzyczny zespołu, musieliśmy zatęsknić za sobą, nabrać ochoty na współpracę. Ja widzę same pozytywy tych sześciu "bez bisquitowych" lat - podkreślała w "Muzycznej Jedynce" Joanna Chacińska.

Oprócz piosenki "Wielki mały człowiek” pozostałe 10 utworów na płycie "Lilly" jest całkowicie autorskich. - Teksty są moje, a muzyka "Serka". Oczywiście wielki jest również udział pozostałych muzyków, którzy z nami grają, bo każdy z nich też aranżacyjnie dorzucił swoją cegiełkę. Mają mnóstwo fantastycznych pomysłów - tłumaczyła wokalistka Bisquit.

Joanna Chacińska prezentuje cykl "Appetit" >>>

Przerwę w działalności zespołu Joanna Chacińska wykorzystała m.in. na opracowanie muzyczno-kulinarnego cyklu "Appetit". Podczas wizyty w Jedynce artystka mówiła o najnowszych częściach serii: "Portugalia" i "Szwecja". Szczegóły w nagraniu audycji.

Rozmawiała Iza Żukowska.

pg

Zobacz więcej na temat: MUZYKA płyta Pop

Czytaj także

Joanna Kondrat: wreszcie jestem w okolicy mojego muzycznego domu

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2014 16:52
- Nigdy dotąd nie miałam chyba takiego komfortu tworzenia i bycia rozumianą przez muzyków, z którymi przyszło mi pracować - mówiła w Jedynce Joanna Kondrat, wokalistka i autorka tekstów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Agnieszka Chylińska: chciałabym, żeby słuchacze mi zaufali

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2014 15:28
- Pomyślałam, że dam fanom jakiś prezent na 20-lecie mojej działalności muzycznej - powiedziała w radiowej Jedynce Agnieszka Chylińska o singlu "Kiedy przyjdziesz do mnie", który zapowiada nową płytę jednej z gwiazd tegorocznej trasy Lata z Radiem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maria Sadowska: na tej płycie odreagowuję stres, który towarzyszy mi jako reżyserce

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2014 17:45
- Jeśli chodzi o film, to dalej będę chciała zajmować się poważnymi tematami. Natomiast za pomocą muzyki mam zamiar odreagowywać – mówiła w radiowej Jedynce Maria Sadowska w dniu premiery swojej nowej płyty "Jazz na ulicach".
rozwiń zwiń