Katarzyna Rogalska: odeszły piękne czasy, ale pozostają wspomnienia

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2015 14:55
Skrzypaczka i piosenkarka Katarzyna Rogalska przyszła do studia radiowej Jedynki z nagrywanymi właśnie dla TVP Polonia pastorałkami i kolędami. Opowiada również, jak doszło do nagrania płyty ze starymi polskimi przebojami.
Audio
  • Katarzyna Rogalska opowiada o tradycji, przemijaniu i nagraniu płyty ze starymi piosenkami (Święta z radiową Jedynką)
Katarzyna Rogalska
Katarzyna Rogalska Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

To profesor Konstanty Andrzej Kulka namówił ją, a wręcz kazał śpiewać utwory Henryka Hubertusa Jabłońskiego, gdańskiego kompozytora, który jest twórcą takich przebojów, jak "Pierwszy siwy włos", "Tylko echo", "Hej chłopcy".

- Ja te przeboje pamiętałam z lat, kiedy byłam dzieckiem - mówi Katarzyna Rogalska. Bardzo dobrze jej się kojarzą – z młodością, rodzicami, beztroskim życiem. Nawet nie wiedziała, że są to kompozycje Jabłońskiego. Potem poszukała innych piosenek i tak powstała płyta "Tylko Echo".

Posłuchaj całej rozmowy okraszonej kolędami i piosenkami H. H. Jabłońskiego. Katarzyna Rogalska zaśpiewała również a cappella pastorałkę.

***

Tytuł audycji: Święta z radiową Jedynką

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Katarzyna Rogalska (wokalistka i skrzypaczka)

Data emisji: 25.12.2015

Godzina emisji: 11.11

ag/mm

Czytaj także

Katarzyna Rogalska o małżeństwie z rozsądku i śpiewaniu

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2015 23:03
- Piosenki zapomnianego dziś kompozytora Henryka Hubertusa Jabłońskiego znałam z domu rodzinnego. Mam nadzieję, że dzięki mojej płycie "Tylko Echo" uświadomimy sobie, że wiele pięknych polskich przebojów wyszło spod jego pióra - mówi piosenkarka Katarzyna Rogalska.
rozwiń zwiń