X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rok 2015. Muzyczny most, który łączy klasykę i nowości

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2016 15:50
Najważniejszy w świecie jubileusz, polskie i zagraniczne odkrycia i powroty, nowości płytowe, Konkurs Chopinowski i zaskoczenia roku - dziennikarze Radiowej Jedynki podsumowują rok 2015.
Audio
Rok 2015. Muzyczny most, który łączy klasykę i nowości
Foto: Pixabay.com/domena publiczna

- 2015 rok był rokiem jubileuszu Polskiego Radia. Z tej okazji wyszła seria płyt zatytułowana "Polska Nostalgia", a na Festiwalu w Opolu odbył się Koncert 90-lecia Polskiego Radia. Myślę, że było to naprawdę fantastyczne wydarzenie sięgające do tradycji polskiej piosenki i pokazujące jej współczesność. Wyszło na jaw, że starzy mistrzowie są w świetnej formie - uważa Maria Szabłowska.

Paweł Sztompke przywołuje przy tej okazji pamięć o wszystkich twórcach muzyki rozrywkowej związanych etatowo z Polskim Radiem. - Agnieszka Osiecka, Jeremi Przybora, Jerzy Wasowski, Adam Sławiński, Wojciech Młynarski, Władysław Szpilman, Jan Ptaszyn Wróblewski, Mateusz Święcicki, Wojciech Trzciński, Andrzej Korzyński to genialni twórcy, którzy przez te lata byli z nami - dodaje szef Redakcji Muzycznej Jedynki Polskiego Radia.

Świętuj z nami
pr1200.jpg
90 lat Polskiego Radia

Debiuty i odkrywanie na nowo

Uważany za odkrycie 2015 roku Kortez zachwycił także Małgorzatę Kościelniak. Jego twórczość to zdaniem dziennikarki muzycznej "prostota, ta najtrudniejsza, i niesamowity głos". Na wyróżnienie zasługują także Small Mechanics i... Katarzyna Groniec, która piosenki Agnieszki Osieckiej odkrywa dla słuchaczy na nowo. - Ale wcale nie nowi i najmłodsi artyści zrobili na mnie największe wrażenie w tym roku. Chcę zwrócić uwagę na skończoną w swej doskonałości płytę Mirosława Czyżykiewicza. Polecam tę muzykę - dodała, a Zbigniew Krajewski do twórców, których muzykę warto odkryć na nowo dodaje Jerzego Wasowskiego i Jeremiego Przyborę z Kabaretu Starszych Panów.

Klasyka rządzi

Wiele emocji, co zauważył Adam Rozlach, dostarczył nam tegoroczny Konkurs Chopinowski. - Przyćmił wszystkie inne, ważne wielce wydarzenia, jakich nie brakowało: pośmiertne premiery IV Symfonii Henryka Mikołaja Góreckiego, X Konkurs Wiolonczelowy im. W. Lutosławskiego, 25. Festiwal Mozartowski czy 50. Wratislavia Cantans - wymienia redaktor muzyczny Jedynki.

Słuchaj koncertu
Kabaret Starszych Panów PAP archi 1200_660.jpg
Starsi Panowie przypominają się młodym

Kurz nie opada na koncertowych scenach

- Wciąż mam ciarki, gdy słyszę pierwsze dźwięki Roberta Planta w Dolinie Charlotty. To jeden z najlepszych koncertów, jakie udało mi się zobaczyć w minionym roku, ale i polscy twórcy pokazali doskonałą kondycję. Jeden z nich przewyższył nawet światowy poziom - podkreśla Marcin Kusy w swoim podsumowaniu.

Kogo ma na myśli? Czyj powrót z satysfakcją odnotowała Iza Żukowska i które wydarzenia oraz płyty najbardziej cieszyły dziennikarzy muzycznych Radiowej Jedynki? Posłuchaj, a dowiesz się także, co w tym muzycznym zestawieniu robi... aktor Janusz Gajos!

***
Audycja specjalna

Data emisji: 1.01.2016

Godzina emisji: 10.15

asz/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dziennikarze Jedynki zdradzają wszystkie tajemnice znanych kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2014 09:00
Przez cztery dni 25, 26, 27 i 28 grudnia Jedynkowy cykl "Bez Tajemnic" przybiera specjalną, świąteczną formę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Opolskie przeboje bez tajemnic

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2015 19:00
Festiwal w Opolu zbliża się wielkimi krokami. W festiwalowej odsłonie cyklu "Bez tajemnic" przypominamy barwne historie podpatrzone zza kulis imprezy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czadu Maryla, czyli benefis muzyczno-sportowy

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2015 17:15
Gdzie, jak nie w Polskim Radiu? Z kim, jak nie przyjaciółmi, najbliższymi współpracownikami i najwierniejszymi fanami? Posłuchaj benefisu Maryli Rodowicz, który wypełnił recital na dwie gitary, wspomnienia i anegdoty oraz mnóstwo wzruszeń.
rozwiń zwiń