X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Requiem" Mozarta. Koncert pamięci ofiar stanu wojennego

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2016 09:00
6 grudnia w studiu im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie z koncertem upamiętniającym ofiary stanu wojennego wystąpiła Warszawska Opera Kameralna. Zapraszamy na retransmisję tego wydarzenia.
Audio
  • Koncert Warszawskiej Opery Kameralnej z okazji 35. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego (Jedynka)
Muzycy Warszawskiej Opery Kameralnej podczas koncertu w studiu im. Witolda Lutosławskiego, 6 grudnia 2016 r.
Muzycy Warszawskiej Opery Kameralnej podczas koncertu w studiu im. Witolda Lutosławskiego, 6 grudnia 2016 r.Foto: Krystian Dobuszyński/PR

Artyści wykonali jeden z największych utworów w historii muzyki - "Requiem" Wolfganga Amadeusza Mozarta. Koncertu wysłuchało kilkaset osób, a wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele parlamentu, samorządowcy i działacze dawnej opozycji.

Dyrektor Agencji Muzycznej Polskiego Radia Piotr Iwicki tłumaczył jeszcze przed koncertem, że emisja "Requiem" właśnie w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego to celowy zabieg.

- W tym roku, mamy 35. rocznicę stanu wojennego i postanowiliśmy to muzycznie uczcić "Requiem", które ma w sobie ten wielki ciężar pamięci i przemijania - podkreślił Iwicki.

Czytaj więcej
stan wojenny 1200 free
STAN WOJENNY - SERWIS SPECJALNY

Podczas wieczoru wystąpili soliści: Olga Pasiecznik, Anna Radziejewska, Tomasz Krzysica i Robert Gierlach a także Zespół Wokalny Warszawskiej Opery Kameralnej i Zespół Instrumentów Dawnych Warszawskiej Opery Kameralnej Musicae Antiquae Collegium Varsoviense.

"Requiem" jest ostatnią kompozycją Wolfganga Amadeusa Mozarta. Artysta nie ukończył pisanego na zamówienie utworu - zmarł, pozostawiając niepełną partyturę. Dokończona została przez ucznia i przyjaciela Mozarta, Franza Xavera Süssmayra i w tej wersji została wykonana podczas tego koncertu.

Honorowy Patronat nad koncertem objął Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda.

***

iar/mg/ab

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wyjątkowy koncert na rozpoczęcie sezonu Polskiej Orkiestry Radiowej

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2016 20:16
- Pogoda na niedzielę zapowiada się wspaniała, ale nawet jeśli państwo nie będziecie mieli okazji przyjść do naszego studia koncertowego, to zapraszam przed radioodbiorniki - mówi Michał Klauza, nowy dyrektor Polskiej Orkiestry Radiowej.
rozwiń zwiń