X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Twórcy Polskiego Radia Chopin: będziemy trzymać rękę na pulsie

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2017 16:30
11 listopada w południe rozpoczęło nadawanie Polskie Radio Chopin - unikatowe, autorskie i misyjne przedsięwzięcie Polskiego Radia.
Audio
  • Ruszyło Polskie Radio Chopin (Sygnały dnia/Jedynka)
Polskie Radio Chopin
Polskie Radio ChopinFoto: PRCH

24-godzinne Polskie Radio Chopin jest dostępne w cyfrowym nadawaniu naziemnym w technologii DAB+ oraz w Internecie pod adresem chopin.polskieradio.pl. Użytkownicy urządzeń mobilnych znajdą je również w aplikacji Polskiego Radia.

Jak podkreśliła w audycji "Sygnały dnia" w radiowej Jedynce dyrektor Programu 2 Polskiego Radia Małgorzata Małaszko, Polskie Radio Chopin to nie tylko Chopin. - To radio, w którym można posłuchać i dowiedzieć się o tym, co stanowi polską kulturę muzyczną - wytłumaczyła.

Szef Polskiego Radia Chopin Marcin Gmys zadeklarował, że twórcy nowego radia będą trzymać rękę na pulsie. Wskazał, że wciąż odkrywane są nowe rzeczy. - Będziemy starli się jak najszybciej Państwa o tym informować, by poszerzać naszą muzyczną skarbnicę - powiedział.

Na antenie - jak zwrócił uwagę jej szef - można posłuchać Chopina w "tradycyjnym wykonaniu", ale także w wersjach zaskakujących, np. na instrumentach historycznych. - Sam kompozytor lubił ryzyko. To nie był człowiek, który był skostniały - zauważyła dyrektor radiowej Dwójki.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Katarzyna Hejke i Wiesław Molak

Goście: Małgorzata Małaszko (dyrektor Programu 2 Polskiego Radia), Marcin Gmys (dyrektor Polskiego Radia Chopin)

Data emisji: 13.11.2017

Godzina emisji: 8.15

kk

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Gdzie jest Chopin?"

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2017 00:01
W liście z tego dnia 1847 słynny malarz Eugeniusz Delacroix z Paryża napisał do przyjaciółki Chopina George Sand w Nohant: "Widziałem wczoraj operę sławnego Merdiego […]. Verdi czy Merdi robi dzisiaj furorę […] Gdzie jest Chopin, gdzie jest Mozart, gdzie są kapłani żywego Boga, gdzie Pani? […] Niech Pani przygotuje biednego Chopina na zastanie tu tej przykrej muzyki, adieu, adieu". (sd)
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To historyczny moment". Inauguracja Polskiego Radia Chopin

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2017 14:46
11 listopada, w Narodowe Święto Niepodległości, rozpocznie nadawanie Polskie Radio Chopin – unikatowe, autorskie i misyjne przedsięwzięcie Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Polskie Radio to Chopin, Chopin to Polskie Radio"

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2017 15:51
– Chopin zawsze był z Polskim Radiem (…). Polskie Radio równało się „muzyka Chopina”. Cieszę się zatem, że powstaje Polskie Radio Chopin  – powiedział Krzysztof Czabański, przewodniczący Rady Mediów Narodowych. – To historyczny moment dla Polskiego Radia – dodawał Jacek Sobala, prezes PR. Nowa antena Polskiego Radia – nadawana cyfrowo i w Internecie – rozpoczyna swoją działalność 11 listopada, w Święto Niepodległości.
rozwiń zwiń