Mick Jagger wiedział, że Polsce była potrzebna fonografia

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2019 12:14
13 kwitnia mija 52. rocznica słynnego koncertu rock'n'rollowej grupy, który odbył się w Warszawie w 1967 r. W audycji dowiemy się o tym, dlaczego Stonesi - pomimo tylu lat na scenie - nadal zrzeszają liczne grupy fanów i wyjeżdżają w długie trasy koncertowe.
Audio
  • Audycja , w której prowadząca przybliża działalność muzyczną The Rolling Stones. (Twarzą w twarz/Jedynka)
Mick Jagger
Mick JaggerFoto: mat. prasowe

- Riff gitarowy do słynnego hitu "Satisfaction" przyśnił się Keithowi Richardsowi. Utwór później wybrzmiał na Sali Kongresowej w 1967 roku - mówi prowadząca Maria Szabłowska. Przed koncertem Stonesów jako support wystąpiła polska formacja Czerwono-Czarni, która później wsparła muzycznie występ brytyjskiego zespołu, pożyczając swoje organy. Brian Jones przez nieodpowiednie podłączenie sprzętu do zasilania - niefortunnie spalił swój instrument.

Prowadząca opowiada, że Stonesi w latach 60. marzyli o tym, aby przyjechać do ZSRR i zaśpiewać na Placu Czerwonym w Moskwie, wywołując skandal.

O Polsce muzycy myśleli w kontekście rynku zbytu ich płyt, gdzie mocno rozczarowali się docierając na miejsce i widząc, że ich płyt raczej nie można było spotkać w żadnym ze sklepów. Mick Jagger wybrał się na spacer, na którym jego uwagę przykuła jedna z wystaw komisu rzeczy używanych. Jego oczom ukazał się album grupy The Rolling Stones, którego cena była równowartością wypłaty przeciętnego Polaka. Kiedy wokalista wrócił do hotelu, zapytał konferansjera w jaki przemysł Polacy inwestują. Usłyszał odpowiedź, że w przemysł ciężki. "To powinniście zacząć w końcu inwestować w fonografię" - zasugerował Mick Jagger, który swoje przedsiębiorcze umiejętności zaczął kształtować studiując na London School of Economics.

Skąd u Micka Jaggera tak duża umiejętność w prowadzeniu interesów? Zapraszmay do wysluchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: "Twarzą w twarz"

Prowadzi: Maria Szabłowska

Data emisji: 11.04.2019

Godzina emisji: 23.05

K.A/abi

Czytaj także

Edward Hulewicz: od dziecka byłem rozdarty między kilkoma talentami

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2019 16:10
Edward Hulewicz kojarzony jest z kultowym utworem, który często wybrzmiewa na weselach "Za zdrowie Pań". W Jedynce zdradza co interesowało go w młodości i jak wiele radości czerpie z życia aż do teraz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Alicja Majewska: dociera do mnie fala uznania ze strony publiczności

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2019 13:47
Dwa i pół roku po premierze płyty "Wszystko może się stać" Alicja Majewska prezentuje kolejny album "Żyć się chce". Teksty piosenek napisali: Magda Czapińska, Andrzej Sikorowski, Tomasz Misiak i Artur Andrus.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Diamentowy jubileusz Ireny Santor

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2019 16:41
Niesamowity kunszt Ireny Santor słuchacze mogą podziwiać już 60 lat. Ale artystka nie zwalnia tempa i planuje cykl  jubileuszowych koncertów.
rozwiń zwiń