Słupsk dostał zastrzyk góralskiej energii! (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2012 14:52
Piętnastotysięczna publiczność oklaskiwała występ Zakopower w Słupsku podczas kolejnego przystanku tegorocznej trasy "Lata z Radiem".
Koncert Zakopower w Słupsku
Koncert Zakopower w SłupskuFoto: Redakcja Lata z Radiem

Zakopower to obecnie najbardziej znany w Polsce zespół, który połączył muzykę Podhala z nowoczesnymi brzmieniami oraz rockową estetyką. Grupa Sebastiana Karpiel-Bułecki zadebiutował na polskim rynku muzycznym płytą "Music Hal" wydaną w 2005 roku. Znakomite kompozycje Mateusza Pospieszalskiego, w nowatorskim, energetycznym wykonaniu zespołu, zostały entuzjastycznie przyjęte przez publiczność (Złota Płyta) i docenione przez jurorów wielu festiwali muzycznych – zwycięstwo nieznanego wówczas nikomu Zakopower w Opolu oraz na Top Trendach w 2005.

Druga płyta zespołu "Na siedem" ukazała się w 2007 roku. We wrześniu, dzięki współpracy z "Polska The Times” miała szansę dotrzeć do słuchaczy w ogromnym jak na polskie warunki nakładzie ponad 600 tys. egzemplarzy. W listopadzie pojawiła się w sklepach wersja rozszerzona płyty z gościnnym udziałem Nigela Kennedy’ego. Pomimo olbrzymiego pierwszego nakładu Na Siedem, dystrybuowana w sklepach osiągnęła status Złotej Płyty. Za ten album Zakopower został uhonorowany nagrodą Fryderyk w kategorii Album Roku Etno/Folk! Niedługo później osiągnął kolejny wielki sukces, wygrywając 45 Festiwal w Opolu!

2011 rok stał pod znakiem długo wyczekiwanego, nowego albumu – "Boso". Pierwszy singiel "Boso” zdobył najwięcej głosów publiczności, a tym samym tytuł Złotej Superpremiery na 48 Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Singiel zawładnął również listami przebojów większości rozgłośni radiowych w Polsce na dobre kilka miesięcy, a cała płyta osiągnęła status podwójnej Platyny! Rok później album "Boso" zyskał również uznanie w oczach Akademii Fonograficznej, która przyznała aż 3 nagrody Fryderyk 2012.

Zespół ma tysiące wiernych fanów, dzięki którym regularnie grywa około 80 koncertów w roku. Pozycja Zakopower umacnia się również na Europejskiej scenie World Music. Zespół zagrał na prestiżowych Europejskich Festiwalach: w Ostrawie, Rudolstad, Eurocultured w Manchesterze, w Petersburgu oraz na węgierskim Sziget Festiwal.

W tym roku Zakopower to jedna z gwiazd Jedynkowej trasy "Lata z Radiem". Przed publicznością w Słupsku wystąpili także Ania Rusowicz i Sylwia Grzeszczak.

Czytaj także

Wilki porwały mazurską publiczność

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2012 16:37
"Lato z Radiem" zagrało 8 lipca w Nidzicy. Zobacz występ zespołu Wilki!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Reggae rozbujało Ełk (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2012 12:00
"Lato z Radiem" gościło na Mazurach 7 lipca. Zobacz występ Maleo Reggae Rockers!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stachursky i polskie hity (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2012 15:31
Swoje największe hity podczas koncertu "Lata z Radiem w Tarnobrzegu zaprezentował - jak sam o sobie mówi - największy szansonista estradowy w Polsce, czyli Stachursky!
rozwiń zwiń