X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dzień Przyjaźni Polsko-Węgierskiej

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2013 12:20
W tym wydaniu "Świata w Jedynce" rozmawialiśmy o tym, jak na Węgrzech postrzegany jest kryzys w strefie euro i jaki wpływ ma on na codzienne życie mieszkańców Węgier. Odwiedziliśmy także Budapeszt.
Audio
  • Specjalne wydanie "Świata w Jedynce" w Dniu Przyjaźni Polsko-Węgierskiej (Jedynka)
Turul to nazwa mitycznego ptaka, prawdopodobnie raroga lub sokoła, który miał przyprowadzić lud Madziarów w miejsce obecnych Węgier.
Turul to nazwa mitycznego ptaka, prawdopodobnie raroga lub sokoła, który miał przyprowadzić lud Madziarów w miejsce obecnych Węgier.Foto: Ninane/Wikimedia Commons/lic. CC

Dzień węgierski na antenie Jedynki >>

W studiu w Warszawie gościem Michała Żakowskiego był Tadeusz Olszański, były korespondent Polskiego Radia w Budapeszcie.

Usłyszeliśmy relacje Agaty Kasprolewicz z Budapesztu, w których opowiadała o przyjaźni polsko-węgierskiej w historii i dziś oraz trudnych relacjach między Węgrami i Romami. Zbadaliśmy także czy wino uratuje Węgry. Ten trunek to nie tylko najlepszy produkt eksportowy Węgier, ale także nadzieja dla węgierskiej gospodarki. Historia wina od wieków przeplata się z historią Węgier – jaki będzie jej finał? Pytamy też o sympatię do premiera Orbana, który w Europie ma opinię antyeuropejczyka.

W audycji ponadto: sytuacja w Bułgarii, gdzie dochodzi do dramatycznych samospaleń, państwem kieruje tymczasowy rząd techniczny a przedterminowe wybory parlamentarne zostały rozpisane na 12 maja 2013 r. O tym wszystkim z Sofii donosił Tomasza Majki.

Na "Świat w Jedynce" zapraszamy w sobotę po godz. 12:00.

''

Zobacz więcej na temat: Bułgaria POLSKA Węgry
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Atak zimy na Węgrzech. Czołgi na ulicach

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2013 21:07
Cały kraj pogrążony jest w komunikacyjnym chaosie. Na ulice wysyłane są czołgi, by ratować kierowców, którzy utknęli w śnieżnych zaspach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dziennikarz oskarżony o antysemityzm ma oddać nagrodę

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2013 11:33
Węgierski minister zwrócił się do jednego z dziennikarzy telewizyjnych, by zwrócił nagrodę, którą przyznał mu w ubiegłym tygodniu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Polak - Węgier" - reportaż Marka Czarkowskiego

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2013 12:49
Środa 20 marca godz. 21.14 Program 1. Akos Engelmayer - węgierski dziennikarz, historyk i dyplomata związany jest z naszym krajem od ponad pół wieku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Węgier to naprawdę bratanek, jak on

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2013 08:00
Akos Engelmayer - węgierski dziennikarz, historyk i dyplomata związany jest z naszym krajem od ponad pół wieku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Komuna scementowała polsko-węgierską przyjaźń

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2013 08:43
Mało kto zdaje sobie sprawę, że przed obaleniem komunizmu polsko-węgierskie kontakty daleko wykraczały standardową sztampę, a współpraca opozycji była bardzo intensywna.
rozwiń zwiń