Czesław Niemen powraca na szczyt listy przebojów Jedynki

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2014 22:38
Na pierwszym miejscu 71. notowania listy "Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki" znalazł się utwór "Obok nas" Czesława Niemena. Mistrzowi w pierwszej trójce towarzyszą taneczne przeboje.
Fragment okładki płyty Pamiętam ten dzień według projektu Tadeusza Kuczyńskiego. Dwupłytowy krążek został wydany dzięki współpracy Polskiego Radia i Warner Music Poland. Wydawnictwo do nabycia na www.sklep.polskieradio.pl.
Fragment okładki płyty "Pamiętam ten dzień" według projektu Tadeusza Kuczyńskiego. Dwupłytowy krążek został wydany dzięki współpracy Polskiego Radia i Warner Music Poland. Wydawnictwo do nabycia na www.sklep.polskieradio.pl.

Miesiąc Czesława Niemena w "Muzycznej Jedynce" >>>

Piosenka Czesława Niemena "Obok nas" zdobyła największe uznanie słuchaczy radiowej Jedynki i znalazła się na szczycie notowania nr 71. Miejsce drugie utworem "Let Your Love Flow" wyśpiewał zespół The Bellamy Brothers, a pierwszą trójkę zamyka szwedzki kwartet Abba z energetycznym "Gimme! Gimme! Gimme!"

Jak w każdą sobotę wieczorem wysłuchaliśmy muzyki, którą lubimy. Łączą nas piosenki, które znamy, i te nowe, zaproponowane przez innych. Także za sprawą przesłanych przez Państwa propozycji w skład "Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki" wchodzą kolejne hity polskiej i światowej sceny muzycznej. Zachęcamy do głosowania na trzy najnowsze propozycje: "Anybody Seen My Baby" The Rolling Stones, "Wypijmy za błędy" Ryszard Rynkowski i "Julia" Chris Rea.

71. notowanie listy PPR1 - poznaj pierwszą dziesiątkę >>>

Na audycję "Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki" zapraszamy w każdą sobotę po godz. 20.00.

Na listę głosujemy na stronie www.ppr1. polskieradio .pl . Propozycje do listy można zgłaszać też sms-owo pod numer 71151 , poprzedzając swój typ skrótem PPR1.

Czytaj także

Soyka: muzyka Niemena to był dla mnie kulturowy szok

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2013 22:40
- Płytę "Enigmatic" usłyszałem jako szesnastolatek. Kochałem się wtedy w muzyce barokowej, popem pogardzałem i ta płyta to był dla mnie "pierwszy raz". Zawsze blisko mi było do tych, którzy trzymają z poetami - mówił na antenie Jedynki Stanisław Soyka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W "Muzycznej Jedynce" przypominamy znaną i mniej znaną twórczość Niemena

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2014 23:59
Gdyby żył, 16 lutego obchodziłby 75. rocznicę urodzin. 17 stycznia minęło 10 lat od jego śmierci. Miesiąc, jaki łączy te daty spędzimy w "Muzycznej Jedynce" z Czesławem Niemenem, jednym z największych współczesnych polskich muzyków i kompozytorów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomasz Jaśkiewicz: gdy mistrz Niemen śpiewał, moja gitara mogła milczeć

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2014 09:00
- Nieraz się zdarzało, że stałem na scenie zasłuchany i prawie nie grałem na gitarze. Nie chciałem się wtrącać tam, gdzie Czesław uprawiał swoje mistrzostwo - mówił w Jedynce Tomasz Jaśkiewicz, etatowy gitarzysta Czesława Niemena.
rozwiń zwiń