Maciej Gudowski kolęduje w Jedynce. "Gigantyczne osiągnięcie artystyczne"

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2014 23:41
Tak znakomity lektor określa swój udział we wspólnym śpiewaniu kolędy z kolegami z radia, dziennikarzami Jedynki. - Już czekam na premierę - mówi Maciej Gudowski.
Audio
  • Tego słucha Maciej Gudowski po pracy (Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki)
Lektor Maciej Gudowski, nowo wybrany głos drugiej linii metra, wystąpił w nowej roli. Zaśpiewał w tegorocznej kolędzie Jedynkowego zespołu
Lektor Maciej Gudowski, nowo wybrany głos drugiej linii metra, wystąpił w nowej roli. Zaśpiewał w tegorocznej kolędzie Jedynkowego zespołuFoto: Polskie Radio

Macieja Gudowskiego śpiewającego pełnym głosem wraz z całym Jedynkowym zespołem usłyszymy już 22 grudnia. Właśnie wtedy swoją premierę będzie miała przygotowana na tegoroczne Święta kolęda "Pójdźmy wszyscy do stajenki". Tymczasem polecamy nagranie i zdjęcia zza kulis próby Jedynkowego chóru!

Jak się okazało dla Macieja Gudowskiego śpiewanie to nie pierwszyzna. Choć na co dzień skupia się na pracy lektora (brawurowo przeczytane dialogi "Akademii policyjnej”, "Matrixa”, cyklu "James Bond” czy "Władcy Pierścieni” to jego zasługa) i spikera (doskonale znają go słuchacze Jedynki), to czasami pozwala sobie coś zanucić pod nosem. Szczególnie w samochodzie. Zgadza się bowiem z Jerzym Waldorffem, że muzyka łagodzi obyczaje. - Piosenki francuskiego piosenkarza Michela Fugaina to dla mnie lina pomocy. Jeśli jest do zasypania jakiś dół emocjonalny to uliczne korki, gdy można dłużej posłuchać muzyki, są ratunkiem - mówił lektor.

Tego wieczoru w audycji "Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki" Maciej Gudowski zaproponował słuchaczom Jedynki aż cztery francuskojęzyczne piosenki, z których każda ma dobroczynne działanie. Podobnie - co podkreślali nasi słuchacze - jak głos samego lektora. I któż by uwierzył, że głos, który od lat towarzyszy polskim słuchaczom i telewidzom, należy do... zawodowego ekonomisty?

Tytuł audycji: Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki
Prowadził: Zbigniew Krajewski
Gość: Maciej Gudowski, lektor, dziennikarz
Data emisji: 6.12.2014
Godzina emisji: 20.00 - 22.00

(asz)

Czytaj także

Głos II linii metra Maciej Gudowski: w tym konkursie od początku był jeden zwycięzca - Warszawa

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2014 13:24
- Czuję się kredytobiorcą w banku, który nazywa się Słuchacze Polskiego Radia. Zaciągnąłem u Państwa kredyt zaufania, spłacić go pewnie nie będzie łatwo, ale obiecuję, że będę się bardzo starał - powiedział Maciej Gudowski. Lektor zwyciężył w plebiscycie na głos II linii metra.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Pójdźmy wszyscy do stajenki". Narodziny kolędy w wykonaniu zespołu Jedynki [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2014 18:00
Nie pojedynczo, a zgodnym jedynkowym chórem - zaśpiewaliśmy po raz drugi! Ośmieleni tym, że ubiegłoroczna kolęda nie doczekała się większej krytyki ze strony świata muzycznego, postanowiliśmy sprawdzić reakcje także w te Święta.
rozwiń zwiń