Ilona Łepkowska: uwielbiam się wydzierać, gorzej jest jak milczę

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2012 21:10
- Często śpiewam w samochodzie, wydzieram się nawet, gdy nie znam dobrze tekstu – przyznała jedna z najpopularniejszych, polskich scenarzystek. A jaka muzyka szczególnie porusza Ilonę Łepkowską?
Audio
Ilona Łepkowska
Ilona ŁepkowskaFoto: PAP/ ARCH Stach Leszczński

– Lubię piosenki, w których dobrze rozumiem tekst. To w wypadku popu nie zawsze jest możliwe, bo albo ten tekst jest błahy, albo zaśpiewany tak, że się go nie da zrozumieć. Lubię piosenki śpiewane przez osoby z dobrą dykcją i takie, w których tekst coś z sobą niesie, a nie tylko ma się mieścić we frazie – przyznała scenarzystka, która była gościem specjalnym audycji "Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki”.

>> Tu znajdziesz najnowsze wyniki głosowania na "Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki"

Co zdaniem Ilony Łepkowskiej jest przykładem takiej twórczości najwyższej próby? – To piosenka Franka Sinatry "My way” w tłumaczeniu Wojciecha  Młynarskiego, czyli "Idź swoją drogą”. Bardzo ją lubię w wykonaniu Adama Nowaka. Tekst mówi o tym, że nie można iść na kompromisy, co jest mi bardzo bliskie – powiedziała scenarzystka.

>> Przeczytaj i posłuchaj, co działo się w poprzednich audycjach "Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki"

Ilona Łepkowska bardzo lubi też teksty Agnieszki Osieckiej. Częściowo przez trudne doświadczenia życiowe pisarki. – Ona bywała często osobą bardzo nieszczęśliwą i sprawy uczuciowe nie zawsze się jej układały. Przez to prawie każda piosenka Osieckiej jest gotowym scenariuszem. To historie z których dokładnie wiemy, co kobieta przeżyła, jak wyglądał jej związek. Słyszę tekst i widzę te historie. Jak w piosence "Kiedy mnie już nie będzie” albo "Uciekaj moje serce” – powiedziała.

Ilona Łepkowska przyznała też, że uwielbia śpiewać w samochodzie. – Jak nie śpiewam, to oznacza coś złego. Zastanawiam się wtedy co jest z moim życiem nie tak. Normalnie uwielbiam się nawet wydzierać – dodała. Na wybrane przez gościa specjalnego radiowej Jedynki utwory będzie można głosować w zestawieniu "Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki”.

Swoje propozycje do listy wytypowali także: berlińskiego korespondenta Polskiego Radia Wojciech Szymański oraz dziennikarz muzyczny Marek Gaszyński. Na listę głosujemy na stronie www.polskieradio.pl/PPR1. Propozycje do listy można zgłaszać też sms-owo pod numer 71151, poprzedzając swój typ skrótem PPR1. 

Na audycję "Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki" - w każdą sobotę po godz. 20. zaprasza Zbigniew Krajewski.

''

Czytaj także

Ulubione trzy piosenki Mai Kleszcz

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2012 21:47
Maja Kleszcz - wokalistka i producentka muzyczna, która występuje też w projekcie incarNations wytypowała trzy, szczególne dla niej utwory.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Roger Moore na liście przebojów Jedynki?!

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2012 10:05
Roger Moore właśnie wydał książkę "Bond o Bondzie”, poświęconą największej przygodzie filmowej swojego życia. I tak ujął nią Marka Brzezińskiego, że na listę "Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki" trafiła... Adele.
rozwiń zwiń