Ania Rusowicz lubi dać czadu w samochodzie

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2012 21:38
- Ja się nie denerwuję za kółkiem. Jeżeli już krzyczę, to dlatego, że śpiewam - mówiła popularna wokalistka w audycji "Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki”. I zdradziła jakiej muzyki lubi słuchać w aucie i nie tylko.
Audio
  • Ania Rusowicz gościem specjalnym "Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki"
  • Propozycja do listy Irenki Brzezińskiej
  • Propozycje do listy Roberta Sankowskiego
Ania Rusowicz w studiu Jedynki
Ania Rusowicz w studiu JedynkiFoto: Wojciech Kusiński/PR

Ania Rusowicz sama o sobie lubi mówić, że jest "bigbitówą i rockendrollówą". Swoją wyliczankę zaczęła więc od mocniejszego repertuaru i piosenki, którą szczególnie lubi śpiewać podczas jazdy samochodem. - Zespół nazywa się Rival Sons, pochodzi z Los Angeles i gra cudownego rock’n’rolla, a wokalista jest taką żeńską wersją Janis Joplin. Potrafi się wydrzeć tak samo jak ona. Więc ja daję czadu w samochodzie razem z nią jak włączam "Pressure and time" - zdradziła.

Ania Rusowicz nie stroni również od bardziej nastrojowej i spokojniejszej muzyki. Ceni sobie bardzo m.in. zespół Tame Impala. – Są to młodzi chłopcy z Australii. Grają rocka progresywnego, ale jest to muzyka dobra do wyciszenia. Na mnie właśnie tak działa ich piosenka "Why Won’t You Make Up Your Mind". Jest tam niesamowita przestrzeń i efekty muzyczne - podkreślała.

>> Tu znajdziesz najnowsze wyniki głosowania na "Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki"

Ania Rusowicz nie kryje również fascynacji polską muzyką z lat 60. i 70. Ostatnio odkryła - jak sama mówi - silną więź muzyczną z nieżyjącą już Mirą Kubasińską. Co ciekawe, była wokalistka Breakoutu urodziła się tego samego dnia i w tym samym roku, co mama Ani Rusowicz - Ada, również znana wokalistka.

>> Przeczytaj i posłuchaj, co działo się w poprzednich audycjach "Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki"

- Zawsze zazdrościłam wokalistkom, które potrafią tak zaśpiewać, że aż dudni. I Mira miała tą niesamowitą ciemną barwę, która mną owładnęła - tłumaczyła wybór swej trzeciej propozycji do najnowszego zestawu "Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki”, piosenki "Czy mnie jeszcze pamiętasz" zespołu Breakout.

Swoje propozycje do listy wytypowali także: paryski korespondent Polskiego Radia Marek Brzeziński (a precyzyjniej jego córka Irena) oraz dziennikarz muzyczny Robert Sankowski. Na listę głosujemy na stronie www.polskieradio.pl/PPR1. Propozycje do listy można zgłaszać też sms-owo pod numer 71151, poprzedzając swój typ skrótem PPR1.

Na audycję "Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki" - w każdą sobotę po godz. 20 zaprasza Zbigniew Krajewski.

pg

''
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ulubione piosenki Sienkiewicza na liście przebojów Jedynki!

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2012 21:02
Lider zespołu Elektryczne Gitary i ceniony... neurolog specjalnie dla "Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki” wytypował trzy, szczególne dla niego utwory.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ulubione trzy piosenki Mai Kleszcz

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2012 21:47
Maja Kleszcz - wokalistka i producentka muzyczna, która występuje też w projekcie incarNations wytypowała trzy, szczególne dla niej utwory.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ilona Łepkowska: uwielbiam się wydzierać, gorzej jest jak milczę

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2012 21:10
- Często śpiewam w samochodzie, wydzieram się nawet, gdy nie znam dobrze tekstu – przyznała jedna z najpopularniejszych, polskich scenarzystek. A jaka muzyka szczególnie porusza Ilonę Łepkowską?
rozwiń zwiń