Halina Kunicka gorąco apeluje do słuchaczy. O co?

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2012 18:47
- Bardzo Państwa proszę, starajcie się jasno i pogodnie patrzeć na świat - mówiła wokalistka, która była gościem specjalnym audycji "Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki”. Swój apel Halina Kunicka poparła pewną piosenką.
Audio
  • Halina Kunicka o swoich ulubionych piosenkach
  • Muzyczna korespondencja z Moskwy od Macieja Jastrzębskiego
  • Stare, złote i świąteczne, czyli propozycje Marka Gaszyńskiego
Halina Kunicka w radiowej Jedynce
Halina Kunicka w radiowej Jedynce Foto: PR/E. Iwanicka

Tradycją sobotniej, muzycznej audycji Jedynki jest to, że gość specjalny proponuje słuchaczom trzy, wyjątkowe dla siebie utwory, które trafiają do zestawu do głosowania. Halina Kunicka zdecydowała się m.in. na piosenkę "Don't Worry Be Happy", którą wykonuje Bobby McFerrin.

Dlaczego? - Bo to geniusz! A tę piosenkę wybrałam specjalnie, bo ona dodaje skrzydeł. I bardzo Państwa proszę, starajcie się jasno i pogodnie patrzeć na świat. Tak, jak usłyszycie w tym utworze - mówiła Halina Kunicka w radiowej Jedynce.

Druga propozycja to efekt miłości do Lizbony, którą zaraził Halinę Kunicką syn, Marcin Kydryński.  - Kiedyś zaprosił mnie na cudowną wyprawę do Lizbony i rzeczywiście ja też zakochałam się w tym mieście. Muzyka, która tam rozbrzmiewa, jest olśniewająca. Wszystko tworzy niezwykły klimat, któremu się poddaliśmy. Zarówno Marcin, jak i jego żona Anna Maria Jopek, a ostatecznie także ja – opowiadała wokalistka.

Dlatego drugą propozycją Haliny Kunickiej była piosenka Anny Marii Jopek do słów Marcina Kydryńskiego "Lizbona, Rio i Hawana". - Ania nagrała ostatnio trzy płyty, ale jedna z nich jest szczególnie nośna, bo ma całą masę cudownych piosenek, nadających się idealnie na mroźne dni – dodała Halina Kunicka.

Swój trzeci typ artystka uzasadniła bardzo krótko: "Bo ich uwielbiam!” A chodzi o zespół Voo Voo i Wojciecha Waglewskiego oraz jego piosenkę "Męska muzyka”.

>> Tu znajdziesz notowania i nowości z listy "Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki".

Na tym nie koniec atrakcji przedświątecznej audycji. Dziennikarz muzyczny Marek Gaszyński przyniósł przeboje "stare, złote i świąteczne”, a Maciej Jastrzębski przysłał muzyczną śnieżynkę z Moskwy i zgłosił do zestawienia utwór w wykonaniu grupy Lube "Ot Wołgi do Jeniseja".

Na listę głosujemy na stronie www.ppr1. polskieradio .pl . Propozycje można zgłaszać też SMS-owo pod numer 71151, poprzedzając swój typ skrótem PPR1.

Na audycję "Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki" - w każdą sobotę po godz. 20.00 - zaprasza Zbigniew Krajewski.

(ei)

''

Czytaj także

Jak Skaldowie przekonali Halinę Kunicką do jazzu

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2011 15:00
- Marcin Kydryński zdradził, że to jego ulubiony utwór z repertuaru mamy – wspomina kompozytor Andrzej Zieliński. - Nic dziwnego: w końcu "Wiatr kołysze gałązkami" to jazzowy walczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Halina Kunicka zaśpiewa z serialową lekarką. Po co?

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2012 15:45
Znana, polska artystka debiutowała w studiu Polskiego Radia. Teraz wraca do radia, ale ze szczególnym repertuarem. I szczególnym gościem – Katarzyną Dąbrowską, znaną z serialu "Na dobre i na złe”.
rozwiń zwiń