Stan Borys zgubił serce w Zakopanem

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2013 21:00
Znany wokalista zakończył niedawno pracę nad nową piosenką. Na miejsce światowej premiery utworu wybrał audycję "Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki"!
Audio
Stan Borys i Julka
Stan Borys i JulkaFoto: Piotr Grabka/PR

Piosenka nosi tytuł "Zakopane - serce gór". - Dostałem ją od mojej przyjaciółki, która mieszka w Chicago, gdzie zresztą przez lata graliśmy razem. Była moją perkusistką. Nie widzieliśmy się dawno i nagle przysłała mi piosenkę. Ja napisałem do niej tekst. Myślę, że pomimo nazwy miasta, w którym dzieje się ta historia, to po prostu utwór o miłości - mówił Stan Borys.

>>> Tu znajdziesz notowania i nowości z listy "Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki"

Goszcząc w naszym studiu, razem ze swym ukochanym psem Julką, artysta zgłosił do listy "Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki" ulubione utwory. Były to: "Blinded by the light" zespołu Manfred Mann, "Dream on" Aerosmith oraz "Bring him home" Colma Wilkinsona.

Oprócz Stana Borysa, swoje propozycje do listy  przedtawiła pisarka Sylwia Chutnik. Utwory polecane przez słuchaczy oraz naszych gości włączamy do zestawu do głosowania!

Na listę głosujemy na stronie www.ppr1.polskieradio.pl. Propozycje można zgłaszać też SMS-owo pod numer 71151, poprzedzając swój typ skrótem PPR1.

Na audycję "Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki" - w każdą sobotę po godz. 20.00 - zaprasza Zbigniew Krajewski.

pg

''

Czytaj także

Halina Kunicka gorąco apeluje do słuchaczy. O co?

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2012 18:47
- Bardzo Państwa proszę, starajcie się jasno i pogodnie patrzeć na świat - mówiła wokalistka, która była gościem specjalnym audycji "Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki”. Swój apel Halina Kunicka poparła pewną piosenką.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Rock jest jak jedna wielka rzeka"

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2012 22:39
Muniek Staszczyk odniósł się w ten sposób do najnowszej płyty T.Love "Old is Gold". Przy jej nagrywaniu zespół inspirował się klasycznymi wykonawcami z nurtu bluesa, country i rocka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Próbuję zagrać to, że śpiewam"

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2013 21:34
Jeden z ulubionych aktorów Wojtka Smarzowskiego, reżyser teatralny i filmowy oraz wokalista zespołu Dr Misio. O wszystkich swych wcieleniach Arkadiusz Jakubik opowiadał w "Przebojach Przyjaciół Radiowej Jedynki".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Ogórek jak Freddie Mercury

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2013 22:06
Nie śpiewa, ale słucha starych piosenek. I choć, jego zdaniem, satyryk nie może być sentymentalny, to on lubi słuchać staroci i właśnie takie piosenki zaproponował słuchaczom.
rozwiń zwiń