Łukasz Zagrobelny przyznaje, jaki wokalista całkowicie go pokonał

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2013 16:36
Gość audycji "Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki" zaśpiewał na antenie fragment ballady Bryana Adamsa. Opowiedział też o pewnym muzyku, którego szczególnie ceni między innymi dlatego, że jego utworu nie był w stanie się nauczyć.
Audio
  • Łukasz Zagrobelny o swoich ulubionych utworach (PR1)
  • Maciej Jastrzębski o piosence "Uhodi i dver zakroy" (PR1)
  • Propozycje Marka Gaszyńskiego do listy "Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki"
Łukasz Zagrobelny w studiu Jedynki
Łukasz Zagrobelny w studiu Jedynki Foto: PR/Wojciech Kusiński

Piosenka "Have You Ever Really Loved A Woman” z filmu "Don Juan de Marco", była jedną z propozycji Łukasza Zagrobelnego do zestawienia listy "Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki". - To biały wokalista o czarnej duszy i wrażliwości. Ta piosenka jest znakomita, ze świetnym solo gitarowym, jest w niej też coś hiszpańskiego, ciepłego - zachwycał się gość Jedynki, który dał się nawet namówić na zaśpiewnie kawałka utworu.

Zupełnie inaczej było z piosenką "Spain”, którą wykonuje Al Jarreau. Tu Łukasz Zagrobelny pozostał nieugięty: nie było mowy o próbie wokalnej. - Akurat ten wokalista jest najlepszy, jeśli chodzi o wokal, skalę głosu. To absolutna klasyka, niebywały talent. Kiedyś próbowałem się nauczyć tego utworu i nie byłem w stanie. To bardzo trudna, ale i wspaniała piosenka. Początek jest prosty, natomiast ta szybka część wymaga naprawdę długich  lat ćwiczeń - przyznał Łukasz Zagrobelny.

Wśród jego propozycji znalazła się też piosenka "Livin’ On A Prayer” zespołu Bon Jovi, który gościowi Jedynki zastępuje kawę oraz inne używki i dlatego często słucha jej w samochodzie. Ostatni typem Łukasza Zagrobelnego był natomiast utwór "Don’t Worry Be Happy”, który wykonuje Bobby McFerrin. - Podobno artysta nie chce już go śpiewać na koncertach. Dziwi mnie to, bo gdybym ja miał taki utwór, śpiewałbym go dzień i noc - śmiał się gość radiowej Jedynki.

>> Najnowsze notowanie listy "Przebjów Przyjaciół Radiowej Jedynki"

"Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki" to również spotkanie z Markiem Gaszyńskim, który jak zawsze uraczył nas swoimi “starymi i złotymi” przebojami, a także z korespondentem Polskiego Radia Maciejem Jastrzębskim, który zaprezentował to, co najciekawszego gra się teraz w Rosji.

Na listę głosujemy na stronie www.ppr1.polskieradio.pl. Propozycje do listy można zgłaszać też sms-owo pod numer 71151, poprzedzając swój typ skrótem PPR1.

Na audycję "Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki" - w każdą sobotę po godz. 20.00 - zaprasza Zbigniew Krajewski. 

''
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wojciech Gąssowski i niesamowity gaz Presleya

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2013 14:59
- Kocham Elvisa Presleya od dzieciństwa i podziwiam, jak przy tak małym zespole, nagrywał piosenki z taką niesamowitą energią i z gazem, jak jego wielki przebój "Tutti fruti” – mówił gość audycji "Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki” Wojciech Gąssowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ewa Bem bardzo skutecznie wyszła za mąż

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2013 22:00
Tak skutecznie, że z jednym ze swoich największych przebojów wskoczyła na szczyt zestawienia "Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Rubik nie potrafi mówić o muzyce

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2013 21:52
Słynny kompozytor wyznał, że nie lubi mówić o muzyce. I nawet nie potrafi. - Jako kompozytor mam tę przewagę, że mogę powiedzieć o wiele więcej nutami, tworząc niż wypowiadając słowa - mówi w "Przebojach Przyjaciół Radiowej Jedynki".
rozwiń zwiń