X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Mimo, że każdy może sam wydrukować książkę to branża poligraficzna kwitnie

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2018 17:58
Ponad 15 miliardów zł wyniosła wartość produkcji sprzedanej polskiego przemysłu poligraficznego w 2017 roku. W tym roku wynik ma być jeszcze lepszy.
Audio
  • O prężnie rozwijającej się w Polsce branży poligraficznej, którą cechuje duża kreatywność - Aleksandra Tycner rozmawiała na antenie radiowej Jedynki z zaproszonymi gośćmi.
Polski sektor poligraficzny pod względem przychodów na poziomie około 3,5 miliarda euro jest największym w Europie Środkowo-Wschodniej.
Polski sektor poligraficzny pod względem przychodów na poziomie około 3,5 miliarda euro jest największym w Europie Środkowo-Wschodniej.Foto: Pixabay

Polska poligrafia zatrudnia bezpośrednio ponad 50 tysięcy pracowników. Motorem rozwoju tej branży jest eksport. Prawie 60 procent firm sprzedaje swe produkty na rynki zagraniczne  - powiedział w radiowej Jedynce w rozmowie z Aleksandra Tycner Jacek Bajger z firmy doradczej KPMG, która przygotowała raport na temat tego rynku.

Wyzwania przed poligrafią

Poligrafia bez wątpienia odnosi sukcesy, ale przed nią także poważne wyzwania - ocenił Jacek Kuśmierczyk z Polskiego Towarzystwa Gutenberga. Chociaż dziś właściwie każdy może sobie wydrukować książkę, to poligrafia ma przed sobą przyszłość - dodał.

Kreatywność źródłem sukcesu

Do tego jeszcze dochodzi druk np. na betonie, druk trójwymiarowy czy inne bardzo specjalistyczne formy. Źródłem bowiem sukcesu rodzimej poligrafii jest kreatywność polskich przedsiębiorstw.

Polski sektor poligraficzny pod względem przychodów na poziomie około 3,5 miliarda euro pozostaje największym w Europie Środkowo-Wschodniej i plasuje się na siódmym miejscu w Unii Europejskiej. Jest to awans o jedną pozycję w porównaniu z poprzednią edycją badania.

Aleksandra Tycner, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak