Opole 2013. "Przewaga dawnych gwiazd nad nowymi"

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2013 15:04
W niedzielę zakończył się jubileuszowy, 50. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. - Najwięcej poruszających momentów było w koncercie finałowym - mówił w audycji "Daję słowo" Krzysztof Materna.
Audio
  • Daję słowo: "Zaskoczona przez poród", "Radio kierowców", "Pięćdziesiąt Opole", "Porady na wakacje"
Zbigniew Wodecki podczas Gali Jubileuszowej 50. KFPP w Opolu
Zbigniew Wodecki podczas Gali Jubileuszowej 50. KFPP w OpoluFoto: TVP/PAP/ Ireneusz Sobieszczuk

Choć to Krzysztof Materna wielokrotnie prowadził Festiwal w Opolu, reżyserował go, a także był jurorem i dyrektorem artystycznym, hasło "Pięćdziesiąt Opole" wyszło od Grzegorza Markowskiego.

- W oczy i w uszy rzuciła mi się straszliwa przewaga dawnych indywidualności nad tym, co się dziś proponuje. Usłyszałem "Sztuczny miód” w interpretacji Elżbiety Wojnowskiej i "Okularników" w odczytaniu Magdy Umer, czy Zbigniewa Wodeckiego, o którym zapomniałem, że śpiewa, a także wielu, wielu innych tak zwanych dinozaurów. I widać było, że są w świetnej formie i jak dużą wagę mają ich piosenki. Nie te jęki współczesne i teksty o tym, że on przyszedł, nie wyszedł, nie zaszedł i że jest jej smutno. Więcej żelu niż piosenki, tak bym powiedział - zżymał się Krzysztof Materna.

W ostatniej przed wakacjami audycji "Daję słowo" rozszyfrowywano również takie hasła, jak "Zaskoczona przez poród", "Radio kierowców" i "Porady na wakacje".

Płyta z największymi przebojami festiwalu w Opolu jest do kupienia w sklepie Polskiego radia sklep.polskieradio.pl

pg

Czytaj także

Borys Szyc po "SuperDebiutach": szefowa jest jedna

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2013 13:24
Po siedmiu latach Borys Szyc znów poprowadził koncert na Festiwalu w Opolu. W "SuperDebiutach" wystąpił u boku samej Maryli Rodowicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Joanna Moro: ludzie chcieli jeszcze raz zobaczyć Annę German

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2013 17:56
Tegoroczny Festiwal w Opolu otworzyła piosenka "Człowieczy los" w wykonaniu Joanny Moro. - Chciałam w ten sposób podziękować Annie German za to, co zrobiła dla innych i dla mnie – mówiła w Jedynce aktorka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Diamentowy Mikrofon dla Ireny Santor

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2013 21:55
Zakończył się 50. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. Podczas Gali Jubileuszowej "Opole! Kocham Cię!" Irena Santor otrzymała prestiżową nagrodę Polskiego Radia.
rozwiń zwiń