X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Gospodarka Unii rozczarowała. "To nie kryzys to spowolnienie"

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2018 18:00
Dziś poznaliśmy najnowsze dane dotyczące europejskiej gospodarki. Według  Eurostatu, w II kwartale roku dynamika wzrostu gospodarczego w Unii wyniosła 0,4 proc. w ujęciu kwartalnym oraz 2,1 proc. w ujęciu rocznym. Identyczne tempo wzrostu odnotowano także w strefie euro.
Audio
  • Najnowsze dane dotyczące unijnej gospodarki - w radiowej Jedynce w rozmowie z Błażejem Prośniewskim komentował Kamil Maliszewski, analityk Domu Maklerskiego mBanku.
Gospodarka UE jest w dobrej kondycji, choć coraz częściej mówi się o schłodzeniu koniunktury.
Gospodarka UE jest w dobrej kondycji, choć coraz częściej mówi się o schłodzeniu koniunktury.Foto: Pixabay

To nieco rozczarowujące dane - powiedział w radiowej Jedynce w rozmowie z Błażejem Prośniewskim Kamil Maliszewski, analityk Domu Maklerskiego mBanku.

Oczekiwano lepszych danych

Jak ocenił - dane są gorsze niż oczekiwano, zwłaszcza w kontekście zeszłego roku, który był zdecydowanie lepszy, kiedy to tempo wzrostu unijnego PKB oscylowało wokół 2,5 proc.

Do tego prognozy na przyszłość mówią o wzroście 1,8 proc. "Nie jest to kryzys, ale widać lekkie spowolnienie" - powiedział ekspert.

Zła wiadomość dla Polski

Schłodzenie koniunktury w UE to nie jest dobra wiadomość dla Polski. Jesteśmy bowiem silnie powiązani z gospodarkami zachodnioeuropejskimi, głównie niemiecką i problemy za Odrą prędzej czy później odbiją się także na naszym PKB.

Na razie jednak, polska gospodarka rozwija się bardzo dobrze i jest na drugim miejscu w UE, po Malcie, pod względem tempa wzrostu PKB.

Kolejne miejsca zajmują - Łotwa, Słowenia, Rumunia, Słowacja, Litwa oraz Cypr.

Błażej Prośniewski, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Gospodarka strefy euro w II kw. urosła o 1,6 proc. rdr

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2016 11:12
Produkt Krajowy Brutto w strefie euro w II kwartale 2016 r. wzrósł o 0,3 proc. kdk - poinformował w komunikacie urząd statystyczny Eurostat w końcowym wyliczeniu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Unia Europejska różnych prędkości. Eksperci: to może osłabić naszą pozycję i zagrozić stabilnemu wzrostowi gospodarczemu

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2017 12:32
Europa wielu prędkości niekorzystnie odbije się na naszej gospodarce, mówią goście "Pulsu gospodarki" w Polskim Radiu 24. Przywódcy Francji, Niemiec, Włoch i Hiszpanii na poniedziałkowym szczycie w Wersalu opowiedzieli się za Unią Europejską różnych prędkości. Takie rozwiązanie ma pozwolić chętnym krajom członkowskim na szybszą integrację w wybranych dziedzinach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dobre prognozy dla europejskiej gospodarki. To nie oznacza jednak końca zagrożeń

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2017 20:00
Drugi kwartał 2017 roku przyniósł najwyższy od ponad sześciu lat wskaźnik przemysłowego indeksu PMI w strefie euro, a tempo wzrostu PKB w I kwartale zbliżyło się do 2 proc.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Europa nie może robić tylko tego, co Niemcy uważają za słuszne". Angela Merkel na dialogu obywatelskim

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2018 20:10
Niemiecka kanclerz Angela Merkel uczestniczyła we wtorek w zorganizowanym w Jenie dialogu obywatelskim, poświęconym przyszłości Europy. Wypowiedziała się m.in. na temat polityki migracyjnej, zagadnień strefy euro, konsekwencji Brexitu. 
rozwiń zwiń