X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zalew upadłości konsumenckich dopiero przed nami

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2018 14:27
Polacy toną w długach. Ci, którzy w ciągu ostatnich trzech lat ogłosili konsumencką upadłość byli zadłużeni na grubo ponad 2 miliardy złotych - wynika z opublikowanego raportu BigInfo Monitor.
Audio
  • Raport Rejestru Dłużników BIG Info Monitor na temat długów Polaków - komentował w radiowej Jedynce w rozmowie z Marcinem Jagiełowiczem prezes Rejestru Sławomir Grzelczak.
Nowe prawo o upadłości konsumenckiej znacznie liberalizuje stare przepisy w tej sprawie.
Nowe prawo o upadłości konsumenckiej znacznie liberalizuje stare przepisy w tej sprawie.Foto: Pixabay

Prawdziwy zalew upadłości jednak dopiero przed nami, bo na przyjęcie przez rząd czeka nowe prawo. Ma ono poluzować warunki ogłaszania bankructwa.

Ostatnia deska ratunku

Ponad 2 miliardy w bankach i setki milionów innych długów. Taki obraz wyłania się z raportu Rejestru Dłużników BIG Info Monitor. Dobra wiadomość jest taka, że Polacy zadłużają się na mniejsze kwoty - powiedział w radiowej Jedynce prezes Rejestru Sławomir Grzelczak.

Upadłość konsumencka to często ostatnia deska ratunku. Ma pomóc tym, którzy nie są już w stanie spłacić długu - najczęściej zaciągniętego w różnych miejscach - mówi Kamil Pluskwa-Dąbrowski, prezes Fundacji Konsumentów

Wkrótce już nie tylko przypadki losowe będą dawać prawo do upadłości. Sądy w pierwszym etapie mają przykładać mniejszą wagę do tego po czyjej stronie jest wina. Ma to skrócić kolejki i ułatwić bankructwo.

Polskie prawo jednym z surowszych

Sławomir Grzelczak mówi, że prawo i tak już uproszczono. 3 lata temu upadłości w Polsce praktycznie nie istniały, ale i teraz polskie prawo jest jednym z surowszych w Unii Europejskiej

Po zmianach wydłużony ma być okres spłaty. Teraz to maksymalnie 3 lata. Nowela da też możliwość upadłości jako konsument tym, których część zadłużenia wynika z prowadzonego wcześniej biznesu. Według danych ministerstwa sprawiedliwości tylko połowa wniosków o upadłość dochodzi do skutku.

Marcin Jagiełowicz, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Upadłość konsumencka: za 30 złotych można pozbyć się długów i spłacić wierzycieli

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2017 20:22
Upadłość konsumencka jest postępowaniem sądowym przewidzianym dla osób fizycznych, które stały się niewypłacalne. Ale nie w wyniku niedbalstwa lub umyślnie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dlaczego Polacy unikają ogłoszenia upadłości konsumenckiej?

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2018 15:54
Szukając sposobu na wyjście z długów, w które popadliśmy z powodu różnych okoliczności, warto zainteresować się taką możliwością jak upadłość konsumencka.
rozwiń zwiń