X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Szara strefa w branży paliwowej ma się świetnie

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2015 11:33
Państwo traci rocznie miliardy złotych z powodu nielegalnego handlu paliwami. Proceder jest tak powszechny, że aż zagraża stabilności branży.
Audio
  • Szara strefa w branży paliwowej ma się świetnie. Co może ją zmniejszyć mówi w Porannych rozmaitościach radiowej Jedynki Halina Pupacz z Polskiej Izby Paliw Płynnych (Justyna Golonko, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego radia)
Szara strefa w branży paliwowej ma się świetnie
Foto: GlowImages

Straty budżetu z tego tytułu rosną, bo przestępcy łatwo znajdują luki w ustawie o podatku VAT i wykorzystują niską koordynację państwowych służb, które odpowiadają za walkę z przestępczością skarbową. - Według ostatnich opracowań szara strefa została oszacowana na poziomie ponad 7 mld zł - wyjaśnia Halina Pupacz z Polskiej Izby Paliw Płynnych. - Jednym z elementów szarej strefy, która generuje dużą lukę podatkową jest właśnie sam podatek VAT. Podatek ten jest gubiony w obrocie karuzelowym. Zakłóca to konkurencyjne funkcjonowanie całego rynku paliwowego – ostrzega specjalistka.

Jest więcej luk w prawie

Oczywiście unikanie opodatkowania, to nie jest tylko niepłacenie podatków VAT, ale również unikanie odprowadzania do budżetu państwa podatku akcyzowego, oraz płaty paliwowej. - Te trzy składowe są częściami luki podatkowej na poziomie 7 mld zł – podkreśla rozmówczyni. - To jest duże zagrożenie dla uczciwie działających przedsiębiorców. Trudno jest konkurować, gdy na starcie mają 23-procentową marżę – dodaje.

Potrzebna jest pilna zmiana prawa

Wszystkie te rozwiązania, które zostały wprowadzone do tej pory niestety nie okazały się skuteczne. Zdaniem Izby sytuację mogłoby poprawić wprowadzenie odwróconego obciążenia w podatku VAT lub rozdzielić wpłaty podatku VAT na dwa konta- dostawcy i urzędu skarbowego. - To są dwa rozważania, które naszym zdaniem są konieczne i nie należy z nimi zwlekać – dodaje.

Justyna Golonko, abo

Zobacz więcej na temat: ceny paliw vat
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Włosi masowo porzucają samochody

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2012 08:51
Niemal każdego dnia wzrasta we Włoszech cena paliwa. Organizacje konsumenckie, które próbowały walczyć z tym zjawiskiem, dały za wygraną i apelują do kierowców, by porzucili samochody.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grozi nam załamanie na rynku paliw

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2012 15:34
Polska Izba Paliw Płynnych ostrzega, że wysokie ceny paliw w Polsce spowodują spadek zużycia benzyny i oleju napędowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rośnie szara strefa na rynku paliw

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2013 14:00
W 2012 r. do budżetu z tytułu akcyzy wpłynęło o 2,2 mld zł mniej niż zakładano. Winna jest szara strefa na rynku paliw.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W ciągu miesiąca trafiło do Polski 9 mln litrów nielegalnego paliwa

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2013 07:37
Skarb Państwa traci co miesiąc 12 mln zł z powodu przemytu paliwa z Rosji do Polski - donosi "Nasz Dziennik".
rozwiń zwiń