Radiowa Jedynka na Festiwalu w Opolu

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2013 21:00
W piątek 14 czerwca znany chyba wszystkim sygnał, którego kompozytorem jest Bogusław Klimczuk, obwieści rozpoczęcie jubileuszowego 50. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Radiowa Jedynka, jak co roku, będzie obecna na festiwalu, a dla naszych słuchaczy transmitować będziemy galę finałową.
Audio
  • Maria Szabłowska i Paweł Sztompke zapraszają na 50. Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu
Amfiteatr w Opolu
Amfiteatr w OpoluFoto: festiwalopole.com

Już w piątek, 14 czerwca, jeszcze przed rozpoczęciem festiwalu, zapraszaliśmy do słuchania "Muzycznej Jedynki" (audycja w godz. 13.00 - 15.00). W studiu festiwalowym w Opolu Maria Szabłowska i Paweł Sztompke rozmawiali ze znakomitymi gośćmi związanymi z Krajowym Festiwalem Piosenki Polskiej: Marylą Rodowicz, Olgą Bończyk, Natalią Sikorą, braćmi Łukaszem i Pawłem Golec. W audycji nie zabrakło oczywiście przebojów, które znamy ze sceny opolskiego amfiteatru, a także piosenek – kandydatek w konkursie "SuperPremier" i "SuperDebiutów". Nadaliśmy również ostatni odcinek "Opolskiej Pięćdziesiątki Radiowej Jedynki".

>>> Opolska Pięćdziesiątka Radiowej Jedynki – posłuchaj wspomnień uczestników festiwalu

Podczas koncertów "SuperPremiery 2013" i "Sing Sing – SuperDebiuty z Marylą!" radiowa Jedynka przyznała swoje nagrody.

W sobotę, 15 czerwca, kiedy odbywa się konkurs "SuperJedynek 2013", szczególnie zapraszamy do wysłuchania relacji naszych dziennikarzy w "Sobocie z radiową Jedynką". Maria Szabłowska i Paweł Sztompke rozmawiali z rzecznikiem festiwalu Mikołajem Dobrowolskim oraz dyrektorem Muzeum Piosenki Polskiej Jarosławem Wasikiem. Także w tym dniu przyznane zostaną nagrody radiowej Jedynki.

Program 50. KFPP w Opolu >>>

16 czerwca, w "Leniwej niedzieli" Maria Szabłowska z jedynkowego studia w Opolu będzie rozmawiała z uczestnikami festiwalu. Zapraszamy też na popołudniową relację z Opola ok. godz. 15.50 - po pierwszych próbach przed galą "Opole! Kocham Cię!" nasi wysłannicy zrelacjonują ich przebieg i zaproszą Państwa do słuchania wieczornej transmisji.
Od godz. 20.30 radiowa Jedynka transmitować będzie Galę Jubileuszową 50. FPP "Opole! Kocham Cię!".
Zapraszamy do słuchania!

Czytaj także

Andrzej Dąbrowski: cicho siedzę, nie lubię rozgłosu

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2013 16:44
- Całe moje życie to przeróżne fascynacje, które na tyle mnie wciągały, że zacząłem w każdej osiągać jakiś sukces - powiedział w "Muzycznej Jedynce" piosenkarz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Bajor: dziś by mi się nie powiodło

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2013 17:00
- Skupienie widza, iluminacja, internet, to się tak zmieniło, że marzenia, chęć realizacji siebie są zupełnie inne - przyznał w Jedynce piosenkarz i aktor Michał Bajor.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Opolska Artystka bez Granic

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2013 14:54
We wspomnieniach z pięćdziesięciu lat istnienia Festiwalu w Opolu wracamy do roku 2009. To wtedy Irena Santor otrzymała szczególną nagrodę.
rozwiń zwiń