Masz ochotę wyskoczyć gdzieś po pracy? Skocz ze spadochronem

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2013 16:15
Młodzież, pracownicy biurowi i ludzie po czterdziestce, to osoby, które najchętniej uprawiają ten ekstremalny sport. Gość radiowej Jedynki, instruktor spadochronowy, opowiadał o pasji bezpiecznego spadania.
Audio
  • Jarosław Boroń instruktor spadochronowy opowiada o tym pasjonującym sporcie ekstremalnym ( Reszta świata/Jedynka)
Masz ochotę wyskoczyć gdzieś po pracy? Skocz ze spadochronem
Foto: Glow Images/East News

Zdaniem Jarosława Boronia im wyżej się wzniesiemy, tym bezpieczniejszy i przyjemniejszy jest skok ze spadochronem. - Jest więcej czasu na rozkoszowanie się wolnością, zabawę w powietrzu, a w ostateczności na ratowanie życia - podkreślił.

Instruktor na ponad osiem tysięcy skoków życie ratować musiał tylko trzy razy. Za każdym razem użył spadochronu zapasowego. Gość audycji "Reszta świata" zaznaczył, że najważniejsze w tym sporcie jest profesjonalne wyposażenie. – Istnieje mechanizm, który automatycznie otwiera spadochron, nawet gdy skoczek zemdleje – mówił. Dodał, że poza sprzętem istotne jest doświadczenie. Ale jego zdaniem nic nie zastąpi zdrowego rozsądku.

Trzeźwej oceny sytuacji nie brakuje instruktorom spadochronowym. Jednak nowicjuszom nie jest łatwo powierzyć życie obcemu człowiekowi. - Prawdziwe wyzwanie to zaufanie drugiej osobie, bo skoki na początku wykonuje się w tandemie – zaznaczył.  Gość Jedynki podkreślił, że ten ekstremalny sport, to jeden ze sposobów na pozbycie się lęku wysokości. Skoki mogą być też sposobem na odnalezienie duchowej równowagi w życiu. - Dzięki nim zapominamy o drobiazgach, które zaprzątają nam głowę – zachęcał Bodroń. To jak? Skaczemy?

Osoby zainteresowane skokami spadochronowymi mogą znaleźć więcej informacji na stronie Jarosława Bodronia  www.tandemy.waw.pl

Audycja "Reszta świata" na antenie Jedynki w każdy piątek o godz. 9.10.

(pkur)

Czytaj także

Warto być aktywnym. "Jeśli ktoś leży, rdzewieje"

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2013 19:23
Kiedyś musieliśmy zdobywać jedzenie, dziś ono samo przychodzi do nas. Wysiłek fizyczny w jakiejkolwiek formie wynagradza pewne błędy w sposobie żywienia – mówił fizjolog dr Tomasz Sawczyn.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tysiąc kilometrów na skuterze wodnym. Wyczyn Portugalczyka

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2013 17:30
Pokonanie dystansu między Lizboną, a Funchal zajęło mu 49 godzin. Portugalski inżynier Frederico Rezende przepłynął na skuterze wodnym prawie 1000 km. Na Maderze powitały go setki rozentuzjazmowanych mieszkańców.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sondaż: Polacy uwielbiają jazdę na rowerze

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2013 15:27
Z sondażu przeprowadzonego przez Centrum Badania Opinii Społecznej wynika, że dwie trzecie (66%) uprawiało sport bądź ćwiczenia w ciągu ostatniego roku, przy czym 40% podejmowało aktywność fizyczną regularnie, zaś 26% sporadycznie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Budowanie latawców to emocjonująca pasja

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2013 17:43
Ileś godzin spędzonych przy budowie latawca, a potem wychodzimy i puszczamy model latający. - Nie ma większej radości - zapewnia w radiowej Jedynce Bogdan Wierzba, szef Aeromodelklubu art.bem.
rozwiń zwiń