X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

W drodze przez świat - "kobietom łatwiej podróżować"

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2014 13:04
Katarzyna Tołwińska od 4 lat samotnie podróżuje po świecie. Obecnie wróciła do Polski i jak sama mówi ma "przerwę międzykontynentalną”.
Audio
  • Tołwińska: będąc w jakiś miejscu zawsze staram się dostosować do danej kultury (Reszta świata/Jedynka)
Mój miesięczny budżet w czasie podróży wynosi 300 dolarów - przyznała podróżniczka
Mój miesięczny budżet w czasie podróży wynosi 300 dolarów - przyznała podróżniczkaFoto: East News/Glow Images

- Musiałam przyjechać chociaż na chwilę. Długo chwaliłam sobie stan samotności, ale po 2,5 roku podroży miałam kryzys związany z jej specyfiką: będąc w podróży bardzo często się żegnamy, a suma tych pożegnań kumuluje się i w końcu następuje kryzys - powiedziała.

W audycji "Reszta świata" przyznała, że w czasie podróży miała bardzo niewiele niebezpiecznych sytuacji. - Przez to, że jestem sama, mój instynkt samozachowawczy lepiej mobilizuje organizm. Nie mogę pozwolić sobie na to, żeby sparaliżował mnie strach, bo to oznacza kłopoty - podkreśliła.

Według gościa Jedynki kobietom łatwiej podróżować, bo budzą instynkty opiekuńcze. - Łatwiej, czyli tak naprawdę bezpiecznej - dodała. Dużo ciepła doświadczyła na przykład w Iranie, kraju który określa jako "funkcjonujący w jakimś reżimie". - To kraj interesujących ludzi, którzy zawsze znaleźli sposób, żeby mnie ugościć - zaznaczyła.

Tołwińska powiedziała, że będąc w jakimś miejscu zawsze stara się dostosować do danej kultury. - Ja tam przyjeżdżam nie żeby walczyć o swoje przekonania, tylko po to, żeby poznać przekonania tych ludzi - podkreśliła.

Rozmawiał Tomasz Michniewicz.

Audycja "Reszta świata" na antenie Jedynki w każdy piątek o godz. 9.10.

to

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Są miejsca, w których nikt nie czeka na "świętego Mikołaja"

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2013 15:20
- Ludzie Zachodu myślą, że tylko oni znają rozwiązanie wszystkich problemów biedniejszych części świata - mówią w radiowej Jedynce podróżnicy Małgorzata Wójcicka i Tomasz Larek. I wyjaśniają czym jest syndrom świętego Mikołaja.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pięć zasad świadomego turysty. Warto wiedzieć, jak się zachowywać

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2013 15:06
Turyści zwiedzający świat często są często przeświadczeni, że na ich pobycie wzbogacą się miejscowi. Oczekują też, że lokalnego kolorytu. I nie wiedzą, że to ich oczekiwania powodują, iż wiele miejsc, zwłaszcza w biednych krajach zamienia się w skansen. Dlatego warto być turystą świadomym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podróżnik, któremu nawet Białystok kojarzy się z Afryką

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2014 15:06
- W Afryce pociągają mnie ludzie, którzy tam mieszkają, możliwość przeżycia przygody i poruszania się po środowisku, które jest zupełnie obce z punktu widzenia Europejczyka - mówił w Jedynce Janusz Tichoniuk, znawca tematyki afrykańskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tanie podróżowanie: lot dookoła świata za 4000 złotych? To możliwe...

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2014 18:00
Przekuj marzenie o egzotycznych podróżach w czyn. Tanie loty - to naprawdę działa! - Mamy taką zasadę, że wyznaczamy sobie kilka kierunków, które chcielibyśmy w danym roku zobaczyć. Jeżeli pojawia się super-genialna oferta na rynku, to ją bierzemy - mówili goście radiowej Jedynki, którzy zawodowo zajmują się wyszukiwaniem tanich lotów.
rozwiń zwiń