X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Praca pilota wycieczek. "Zapomnij o wolnym czasie"

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2015 22:08
- My nigdy nie jeździmy na wycieczki, a do intensywnej, odpowiedzialnej pracy - podkreśla przewodnik Piotr Kruczek. Satysfakcja z pracy przychodzi wraz z doświadczeniem.
Audio
  • Praca pilota wycieczek - wymarzony kawałek chleba czy koszmar? (Reszta świata/Jedynka)
Turysta z Polski, którego trzeba się wstydzić? - Trafia się jeden na stu, nie więcej - podkreśla Piotr Kruczek, przewodnik i pilot wycieczek
Turysta z Polski, którego trzeba się wstydzić? - Trafia się jeden na stu, nie więcej - podkreśla Piotr Kruczek, przewodnik i pilot wycieczekFoto: PAP/Alvise Armellini/dpa

Ekspert dodaje, że pilot jest osobą, z którą turyści mają bezpośredni kontakt w nieznanym miejscu i to od niego oczekują rozwiązania wszelkich problemów. - Po powrocie z mojego pierwszego wyjazdu miałem koszmary przez dwa tygodnie i powiedziałem, że nie chcę jej wykonywać - wspomina gość Tomasza Michniewicza.

Z czasem problemy stają się wyzwaniami, ale jedno się nie zmienia. - Jeżeli ktoś myśli o pracy zawodowej w podróżach, niech się przygotuje, że będzie miał bardzo mało snu - ostrzega Piotr Kruczek. No i trzeba być prawdziwym omnibusem - mieć umiejętność pracy z grupą i zarządzania finansami, znać kwestie prawne i zasady bezpieczeństwa. Brzmi jak ochroniarz, niańka i psycholog w jednym...

Jak przewodnicy wycieczek spędzają własne urlopy? Czy polski turysta za granicą bywa bardzo uciążliwy i na czym polega etyka pracy przewodnika? Posłuchaj całej rozmowy, a dowiesz się także, co jest największą nagrodą dla pilota wycieczek. 

***

Tytuł audycji: Reszta świata

Prowadzi: Tomasz Michniewicz

Gość: Piotr Kruczek (przewodnik, pilot wycieczek)

Godzina emisji: 15.17

Data emisji: 15.08.2015

asz/kul

Komentarze1
aby dodać komentarz
eraczynska2015-08-16 13:44 Zgłoś
Nie jeżdżę za granicę aby poleżeć na plaży czy popatrzeć na morze, zakładam, że przedstawione problemy głównie takich wyjazdów dotyczą. Ale na wycieczkach objazdowych też zdarzają sie turyści, którzy w Atenach patrzą na Akropol i pytają co to jest. Tak bywa. Ale bywa też tak, że pilot wcale nie jest omnibusem, nie zna języka (w Hiszpanii hiszpańskiego, we Francji francuskiego), nie zna zabytków ani trasy i lepiej o nic nie pytać. I wcale to nie są przypadkowe biura turystyczne, ale należące do Izby Turystycznej i chwalące się różnymi certyfikatami. Albo zbiorą pieniądze na bilety wstępu i nie są w stanie potem rozliczyć się z tego, bo bilety kosztowały połowę pobranej kwoty. Tak też bywa, z obu stron są problemy czy uchybienia. Pozdrawiam, Elżbieta Raczyńska

Czytaj także

Być pierwszym. Tragiczne skutki egoistycznej turystyki

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2015 17:19
- Marzeniem każdego z nas jest postawienie stopy w miejscu, gdzie nikogo jeszcze nie było - mówi Paweł Cywiński, orientalista, kulturoznawca i lider projektu Post-turysta.pl.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prawdziwej wyprawy nie kupisz w biurze podróży

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2015 13:24
- Pachnie zmęczeniem, wyczerpaniem, tarzaniem się w błocie. To wyzwanie w połowie ekstremalne - mówił w audycji "Reszta świata" podróżnik Artur Urbański.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Egzotyczni jak Europejczycy? Tak nas widzą inni

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2015 19:05
Egzotyka kojarzy się czymś, co znajduje się daleko od nas, jest dziwne i tajemnicze, ale w pozytywnym znaczeniu. Zwykle chce się ją poznać i o niej opowiedzieć.
rozwiń zwiń