Nie jesteśmy gorszymi turystami niż Niemcy

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2015 14:09
Polscy turyści za granicą wcale nie zachowują się gorzej niż turyści z innych krajów, np. Niemcy czy Austriacy.
Audio
  • Ewa Serwicka, rezydentka biur podróży opowiada o życiu za granicą i o turystach (Reszta świata/Jedynka),
Hotel z basenem
Hotel z basenemFoto: Glowimages/EastNews

- Oczywiście mamy swoje przywary, można się śmiać ze skarpetek w sandałach, chociaż jak komuś wygodnie, to niech sobie nosi te skarpetki, ale ogólnie wcale nie jesteśmy gorsi od innych nacji - mówi Ewa Serwicka, rezydentka biur podróży. Zwłaszcza, że Niemcy też często noszą skarpetki do sandałów.

Czytaj także:
wycieczka przewodnik 1200 .jpg
Praca pilota wycieczek


Według gościa radiowej Jedynki, polscy turyści z dużym szacunkiem podchodzą do miejsc, w których spędzają wolny czas. Nawet, jak mieszkają w hotelu all inclusive interesują się okolicą. Najgorsi są zaś tacy (i to nie chodzi o Polaków), którzy uważają, że wszystko im się należy, nie słuchają uwag, obsługę hotelu traktują jak służących. Ewa Serwicka radzi, jak postępować z takimi turystami. - Nie można tego brać do serca - mówi.

Polska dumę może podbuduje fakt, że za daleką granicą, np. w Kenii, polski turysta jest traktowany tak jak Niemiec, a Polska postrzegana tak samo jak kraj naszych zachodnich sąsiadów. - Oni nie zdają sobie sprawy z różnic w rozwoju gospodarczym między Polską i Niemcami. Oni widzą turystów, którzy mają pieniądze, żeby do Kenii przylecieć i nie rozróżniają: Polak czy Niemiec - mówi rezydentka biur podróży.

Jeśli chcesz wiedzieć, za czym się tęskni, kiedy ktoś długo mieszka za granicą, czy biały ser można kupić poza Polską i jak smakuje grillowany szczur, to posłuchaj całej audycji.

***

Tytuł audycji: Reszta świata

Prowadzi: Tomasz Michniewicz

Goście: Ewa Serwicka (rezydentka biur podróży, która mieszkała w Kenii, Grecji, Portugalii, Bułgarii, dwa razy Hiszpanii i Tunezji), Artur Krawczyk (słuchacz, który wygrał możliwość poprowadzenia audycji)

Data emisji: 2.10.2015

Godzina emisji: 9.11

ag/pgTen artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak