X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nie jesteśmy gorszymi turystami niż Niemcy

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2015 14:09
Polscy turyści za granicą wcale nie zachowują się gorzej niż turyści z innych krajów, np. Niemcy czy Austriacy.
Audio
  • Ewa Serwicka, rezydentka biur podróży opowiada o życiu za granicą i o turystach (Reszta świata/Jedynka),
Hotel z basenem
Hotel z basenemFoto: Glowimages/EastNews

- Oczywiście mamy swoje przywary, można się śmiać ze skarpetek w sandałach, chociaż jak komuś wygodnie, to niech sobie nosi te skarpetki, ale ogólnie wcale nie jesteśmy gorsi od innych nacji - mówi Ewa Serwicka, rezydentka biur podróży. Zwłaszcza, że Niemcy też często noszą skarpetki do sandałów.

Czytaj także:
wycieczka przewodnik 1200 .jpg
Praca pilota wycieczek


Według gościa radiowej Jedynki, polscy turyści z dużym szacunkiem podchodzą do miejsc, w których spędzają wolny czas. Nawet, jak mieszkają w hotelu all inclusive interesują się okolicą. Najgorsi są zaś tacy (i to nie chodzi o Polaków), którzy uważają, że wszystko im się należy, nie słuchają uwag, obsługę hotelu traktują jak służących. Ewa Serwicka radzi, jak postępować z takimi turystami. - Nie można tego brać do serca - mówi.

Polska dumę może podbuduje fakt, że za daleką granicą, np. w Kenii, polski turysta jest traktowany tak jak Niemiec, a Polska postrzegana tak samo jak kraj naszych zachodnich sąsiadów. - Oni nie zdają sobie sprawy z różnic w rozwoju gospodarczym między Polską i Niemcami. Oni widzą turystów, którzy mają pieniądze, żeby do Kenii przylecieć i nie rozróżniają: Polak czy Niemiec - mówi rezydentka biur podróży.

Jeśli chcesz wiedzieć, za czym się tęskni, kiedy ktoś długo mieszka za granicą, czy biały ser można kupić poza Polską i jak smakuje grillowany szczur, to posłuchaj całej audycji.

***

Tytuł audycji: Reszta świata

Prowadzi: Tomasz Michniewicz

Goście: Ewa Serwicka (rezydentka biur podróży, która mieszkała w Kenii, Grecji, Portugalii, Bułgarii, dwa razy Hiszpanii i Tunezji), Artur Krawczyk (słuchacz, który wygrał możliwość poprowadzenia audycji)

Data emisji: 2.10.2015

Godzina emisji: 9.11

ag/pgTen artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak