Podróżnik i fotograf Piotr Trybalski: są dwie Kuby

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2016 14:49
- Wiele osób kojarzy Kubę z filmem "Buena Vista Social Club": stare amerykańskiej samochody, obdrapane budynki i starsi panowie grający rzewne songi. Taką Kubę też można spotkać, ale ma to niewiele wspólnego z prawdą - mówi Piotr Trybalski.
Audio
  • Podróżnik i fotograf Piotr Trybalski o zmianach zachodzących na Kubie (Reszta świata/Jedynka)
- Biznes turystyczny polega na sprzedawaniu marzeń. Kuba chce się tych marzeń pozbyć - mówi Piotr Trybalski
- Biznes turystyczny polega na sprzedawaniu marzeń. Kuba chce się tych marzeń pozbyć - mówi Piotr TrybalskiFoto: trybalski.com

Po wznowieniu stosunków ze Stanami Zjednoczonymi i otwarciu się na Zachód dla Kuby rozpoczyna się zupełnie nowy rozdział w historii. - Kraj ten jest na etapie ogromnej transformacji, przede wszystkim jeśli chodzi o mentalność. Najbardziej to widać w zachowaniu młodych ludzi. Wszyscy chcą ubierać się w znane marki, mieć komórki i porządne samochody. To jest chyba ta zmiana, czyli taka normalizacja. Ale to nie spodoba się turystom, bo oznacza zmianę w kierunku typowego latynoskiego kraju. Taka Kuba nie będzie już atrakcyjna turystycznie - mówi gość Jedynki.

By temu przeciwdziałać kubańskie władze mogą, jak prognozuje Piotr Trybalski, zdecydować się na wydzielenie specjalnych obszarów, które ominie modernizacja...

***

Tytuł audycji: Reszta świata

Prowadzi: Tomasz Michniewicz

Gość: Piotr Trybalski (podróżnik, fotograf)

Data emisji: 8.04.2016

Godzina emisji: 9.18

pg/kul


Czytaj także

Prawda kadru i miejsca. Dwa światy fotografii

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2016 12:49
- Nie zawsze wybierane są te ujęcia, które pokazują prawdę o miejscu czy sytuacji. Wygrywa sensacja, kosztem wierności i staranności dziennikarskiej - mówił w Jedynce fotoreporter Dominik Skurzak.
rozwiń zwiń