X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Podróżnik i fotograf Piotr Trybalski: są dwie Kuby

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2016 14:49
- Wiele osób kojarzy Kubę z filmem "Buena Vista Social Club": stare amerykańskiej samochody, obdrapane budynki i starsi panowie grający rzewne songi. Taką Kubę też można spotkać, ale ma to niewiele wspólnego z prawdą - mówi Piotr Trybalski.
Audio
  • Podróżnik i fotograf Piotr Trybalski o zmianach zachodzących na Kubie (Reszta świata/Jedynka)
- Biznes turystyczny polega na sprzedawaniu marzeń. Kuba chce się tych marzeń pozbyć - mówi Piotr Trybalski
- Biznes turystyczny polega na sprzedawaniu marzeń. Kuba chce się tych marzeń pozbyć - mówi Piotr TrybalskiFoto: trybalski.com

Po wznowieniu stosunków ze Stanami Zjednoczonymi i otwarciu się na Zachód dla Kuby rozpoczyna się zupełnie nowy rozdział w historii. - Kraj ten jest na etapie ogromnej transformacji, przede wszystkim jeśli chodzi o mentalność. Najbardziej to widać w zachowaniu młodych ludzi. Wszyscy chcą ubierać się w znane marki, mieć komórki i porządne samochody. To jest chyba ta zmiana, czyli taka normalizacja. Ale to nie spodoba się turystom, bo oznacza zmianę w kierunku typowego latynoskiego kraju. Taka Kuba nie będzie już atrakcyjna turystycznie - mówi gość Jedynki.

By temu przeciwdziałać kubańskie władze mogą, jak prognozuje Piotr Trybalski, zdecydować się na wydzielenie specjalnych obszarów, które ominie modernizacja...

***

Tytuł audycji: Reszta świata

Prowadzi: Tomasz Michniewicz

Gość: Piotr Trybalski (podróżnik, fotograf)

Data emisji: 8.04.2016

Godzina emisji: 9.18

pg/kul


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prawda kadru i miejsca. Dwa światy fotografii

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2016 12:49
- Nie zawsze wybierane są te ujęcia, które pokazują prawdę o miejscu czy sytuacji. Wygrywa sensacja, kosztem wierności i staranności dziennikarskiej - mówił w Jedynce fotoreporter Dominik Skurzak.
rozwiń zwiń