X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Są miejsca, w których nikt nie czeka na "świętego Mikołaja"

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2013 15:20
- Ludzie Zachodu myślą, że tylko oni znają rozwiązanie wszystkich problemów biedniejszych części świata - mówią w radiowej Jedynce podróżnicy Małgorzata Wójcicka i Tomasz Larek. I wyjaśniają czym jest syndrom świętego Mikołaja.
Audio
  • Z Małgorzatą Wójcicką i Tomasza Larkiem rozmawiał Tomasz Michniewicz (Jedynka/Reszta świata)
Łódź na rzece Tonle Sap. Kambodża
Łódź na rzece Tonle Sap. KambodżaFoto: Jadamta/Wikipedia/lic. CC

Goście Jedynki, tworzący duet Tamtaram, są znanymi postaciami w świecie podróżniczym. Podczas czteroletniej wyprawy do najdalszych części świata dotarli do miejsc, w których nie był wcześniej żaden turysta. - Kiedy podróżowaliśmy po Ekwadorze trafiliśmy do wioski, która znajdowała się między dwoma dużymi miastami. Była tam o wiele gorsza sytuacja niż w najbiedniejszej miejscowościach w Polsce - mówi Tomasz Larek.

Mimo trudnych warunków, w niektórych wioskach okoliczni mieszkańcy wcale nie oczekiwali zagranicznej pomocy. Tymczasem młodzi podróżnicy często spotykają się z opinią mieszkańców krajów zachodnich, którzy w swoim przekonaniu wiedzą najlepiej, gdzie należy pomagać. - Takie podejście można nazwać syndromem świętego Mikołaja. To chyba największy problem całego środowiska podróżniczego - dodaje Tomasz Larek w "Reszcie świata".

Rozmówcy Tomasza Michniewicza nie ukrywają, że decyzja o wyjeździe była ryzykowna, zwłaszcza ze względów osobistych. - Kiedy ustaliliśmy, że wyjeżdżamy byliśmy ze sobą zaledwie od czterech miesięcy. Bałam się, że dla Tomka, może to być trudne. Był raczej typem domatora - mówi Małgorzata Wójcicka. Sam Larek nie zastanawiał się długo nad decyzją o wyjeździe. - Kiedy wylądowaliśmy w Ameryce Południowej, czułem się jak Kolumb – przyznaje.

(szr)

Zobacz więcej na temat: podróże Tomasz Michniewicz
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak wysoko w Zimbabwe mogą latać czarownice?

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2013 13:50
Różnorodność jest niezbędna dla życia na ziemi. Jak wszystko nagle stanie się takie jak w teledyskach MTV to będzie katastrofalny koniec - zapowiada antropolog Waldemar Kuligowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Pałkiewicz: nie wiem co to emerytura

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2013 19:15
- Już wiele lat temu postanowiłem, że będę opowiadał tylko połowę tego co przeżyłem i spotkałem po drodze. Okazuje się jednak, że nawet to dla wielu ludzi wydaje się tak niesamowite i niemożliwe, że przypisują to mojej fantazji - mówił w Jedynce Jacek Pałkiewicz, podróżnik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polak potrafi: busem za dwa tysiące przez świat

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2013 12:45
- Wszystko zaczęło się od potrzeby zwiedzania świata i stwierdzenia faktu, że na zwykłe podróżowanie nas nie stać - mówią Karol i Wojciech Lewandowscy z projektu "Busem przez Świat”.
rozwiń zwiń