X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Historia kresowej rodziny z lat 1933-1948

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2013 08:31
"Moje wspomnienia" to historia zesłanej na Sybir polskiej rodziny, udokumentowana licznymi fotografiami i dokumentami z lat 30. i 40. XX wieku. Zbigniew Zimny jest jednym z laureatów akcji antenowej radiowej Jedynki "Zostań rodzinnym archiwistą".
Audio
  • Wspomnienia Zbigniewa Zimnego o historii jego rodziny (Sygnały dnia/Jedynka)
Na plaży Poniatówka nad Wisłą w Warszawie, dwudziestolecie międzywojenne
Na plaży Poniatówka nad Wisłą w Warszawie, dwudziestolecie międzywojenneFoto: ze zbiorów Archiwum Państwowego m.st. Warszawy

Historia została sporządzona na podstawie dokumentów, wspomnień i fotografii zebranych wśród członków rodziny. Dotyczy dziejów rodu zamieszkującego przed II wojną światową okolice Równego na Wołyniu. Poprzedzona jest opisem genealogii rodziny sięgającej XIV-wiecznego rodu Łosiów herbu Dąbrowa. Zawiera wnikliwy opis pobytu rodziny na Syberii w Kara-gudze, Czystowsoje i Karagużance. Autor dodał interesujące wspomnienia z pobytu na Syberii swojej siostry Janiny.

/

Wśród pamiątek jest relikwia - obraz Matki Boskiej Częstochowskiej, który towarzyszył rodzinie w latach 1940-1946, podczas zsyłki.

Pan Zbigniew Zimny ze Zbąszynia ma ponad 80 lat. Kilka lat temu napisał historię klubu żeglarskiego, którego jest członkiem. Po wydaniu książki rodzina i znajomi namówili go do spisania dziejów swojej rodziny. Tak rozpoczęła się przygoda z szukaniem i opracowywaniem pamiątek związanych z rodziną Łosiów. Część dokumentów przekazała mu matka. To, jak sam mówi, najcenniejsze dokumenty rodzinne: akt urodzenia rodziców, akt małżeństwa czy też dokumenty repatriacyjne.Wspomnień Zbigniewa Zimnego wysłuchała Marzena Wróbel-Szała z Polskiego Radia Zachód w Zielonej Górze.

Więcej o naszej akcji oraz audycje o archiwach rodzinnych znajdziecie na stronie Zostań rodzinnym archiwistą >>>

/

(ag)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Genealogia rodu Radziwiłłów. Ich mityczni przodkowie pochodzą spod Troi

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2013 13:26
574 metry bieżące archiwów rodzinnych i rodowych posiada Archiwum Narodowe w Krakowie. Wśród nich między innymi Radziwiłłów, Sanguszków, Potockich i Lanckorońskich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zostań rodzinnym archiwistą". Znamy laureatów konkursu!

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2013 08:44
- Nagrodzone zostały prace, które w pełni obrazują możliwości archiwów rodzinnych. Oprócz fotografii są tam również materiały pamiętnikarskie, wspomnienia, przeróżne dokumenty, a nawet zdjęcia nagrobków i odznaczeń - mówił w Jedynce dr Grzegorz Welik, dyrektor Archiwum Państwowego w Siedlcach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ratować siebie, a zaraz potem archiwum". Poznaj wartość rodzinnych pamiątek

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2013 09:49
Prezentujemy pierwsze z archiwów rodzinnych nagrodzonych w ramach akcji "Zostań rodzinnym archiwistą", którą radiowa Jedynka przygotowała wraz z Archiwami Państwowymi.
rozwiń zwiń