X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Serwis GermanDeathCamps.info portalu Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2018 12:00
GermanDeathCamps.info - internetowy serwis edukacyjno-społeczny Polskiego Radia już działa. W sposób jasny i przejrzysty ma przybliżyć historię niemieckich obozów koncentracyjnych i obozów pracy z czasów drugiej wojny światowej.
Audio
  • Piotr Chęciński o zawartości i celu stworzenia serwisu GermanDeathCamps.info (IAR)
  • Piotr Chęciński o akcji "Przekaż nam swoje świadectwo" (IAR)
  • Piotr Chęciński o serwisie GermanDeathCamps.info (Wybieram Dwójkę)
  • Dyrektor portalu Polskieradio.pl Piotr Chęciński o serwisie GermanDeathCamps.info (W samo południe/Jedynka)
Serwis GermanDeathCamps.info
Serwis GermanDeathCamps.infoFoto: PR

Serwis internetowy GermanDeathCamps.info powstał w związku z pojawiającymi się regularnie w światowych mediach kłamstwami o "polskich obozach śmierci". Na stronie zgromadzone zostało kompendium wiedzy związanej z niemieckimi, nazistowskimi obozami koncentracyjnymi i zagłady.

- Nie było żadnych "polskich obozów śmierci", a w obliczu prób fałszowania historii Polskie Radio ma obowiązek bronienia prawdy. To jest nasza oczywista powinność jako nadawcy publicznego, ale też jesteśmy to winni ofiarom – szczególnie tym, którzy w czasie niemieckiej okupacji poświęcili życie swoje i najbliższych, by ratować Żydów. Nasz portal będzie dostępny w różnych wersjach językowych, ponieważ chcemy, by na całym świecie nikt nie miał już wątpliwości, kto odpowiada za powstanie obozów koncentracyjnych na terenie okupowanej przez Niemców Polski - powiedział prezes Polskiego Radia Jacek Sobala. 

Jak informuje dyrektor portalu PolskieRadio.pl Piotr Chęciński, na stronie GermanDeathCamps.info można znaleźć wiele wartościowych materiałów. Wykorzystane zostały archiwalne nagrania Polskiego Radia, a także materiały zgromadzone przez historyków z Polski, Niemiec i Izraela.


Fragment serwisu GermanDeathCamps.info Fragment serwisu GermanDeathCamps.info

Użytkownicy znajdą też w serwisie m.in. interaktywną mapę Europy okupowanej przez Niemców, z zaznaczonymi największymi obozami zagłady, nazwiskami ich komendantów, okresem funkcjonowania i liczbą ofiar śmiertelnych. Serwis prezentuje także krótkie filmy ze wspomnieniami świadków - byłych więźniów obozów koncentracyjnych. Wypowiadają się więźniowie nie tylko z Auschwitz, ale także z Dachau, Ravensbrück i Mauthausen. 

Ponadto w serwisie Germandeathcamps.info portal Polskieradio.pl udostępnia zakładkę, za pomocą której użytkownicy witryny mogą zgłaszać kłamstwo dotyczące sformułowania „polskie obozy śmierci”. 

W informacji należy podać tytuł publikacji oraz wysłać zrzut z ekranu oraz podać link (w przypadku zgłoszeń dotyczących stron internetowych). Kłamstwa można zgłaszać również bezpośrednio pod adresem gdc@polskieradio.pl. Funkcjonuje też zakładka „Wyślij wspomnienia”, za pomocą której można wysłać do Polskiego Radia relacje byłych więźniów niemieckich obozów koncentracyjnych. - Pierwsze wspomnienia już napłynęły i wkrótce pojawią się na stronie - zapowiada Piotr Chęciński, dyrektor, redaktor naczelny portalu Polskieradio.pl. 

Piotr Chęciński zapowiada, że planowana jest też szeroka akcja, w którą zaangażują się nie tylko słuchacze Polskiego Radia i internauci, ale wszyscy ci, którzy będą chcieli dać świadectwo czasów drugiej wojny światowej. Młodzi ludzie w ramach akcji "Przekaż nam swoje świadectwo" będą nagrywać swoich dziadków, którzy przeszli przez obozy koncentracyjne, i będą mogli powiedzieć kto organizował niemiecki przemysł śmierci.


Fragment serwisu GermanDeathCamps.info Fragment serwisu GermanDeathCamps.info

Bartłomiej Makowski z działu serwisów tematycznych portalu PolskieRadio.pl wyjaśnia, że twórcy serwisu starali się przekazać nie tylko suchą wiedzę na temat niemieckich nazistowskich obozów koncentracyjnych, ale także poszerzyć te kwestie o to, co działo się ze zbrodniarzami po drugiej wojnie światowej, jaki był mechanizm zbrodni oraz dlaczego określenia "niemieckie nazistowskie obozy koncentracyjne" i "obozy zagłady" są poprawne historycznie. 

Serwis GermanDeathCamps.info przygotowano w trzech wersjach językowych – angielskim, polskim i niemieckim.

fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak