X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

W Przemyślu ratują postrzelone bociany

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2011 14:20
Cztery postrzelone bociany trafiły w ostatnich dniach na leczenie do Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu (Podkarpackie). Nie wiadomo, czy uda się je uratować.
W Przemyślu ratują postrzelone bociany
Foto: sxc.hu/public domain

- Bociany zostały ranione śrutem z broni pneumatycznej. Przywieziono je do nas z różnych miejscowości regionu. Ich stan był ciężki, niektóre miały m.in. połamane skrzydła. W każdym przypadku musieliśmy przeprowadzić skomplikowaną, kilkugodzinne operacje - lekarz weterynarii Radosław Fedaczyński

Wszystkie postrzelone bociany są osobnikami młodymi, które nie uciekają przed człowiekiem.

- Trwa rehabilitacja poszkodowanych bocianów. Mamy nadzieję, że zakończy się dla nich pomyślnie - podkreślił lekarz weterynarii z przemyskiej placówki

Jego zdaniem, przypadki strzelania do bocianów w naszym kraju zdarzają się bardzo rzadko. - Nigdy nie mieliśmy aż tylu tak drastycznych postrzeleń tych ptaków - dodał Radosław Fedaczyński

Przemyski ośrodek działa od dwudziestu lat. Są tam leczone ptaki i zwierzęta głównie z Podkarpacia, choć bywa, że również z sąsiednich województw.

mr

Zobacz więcej na temat: Przemyśl
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Para kalekich bocianów złożyła jaja. "To bardzo rzadka sytuacja"

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2011 10:50
Para kalekich bocianów stale rezydująca w Ośrodku Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu na zbudowanym na ziemi gnieździe złożyła cztery jaj, które wysiaduje
rozwiń zwiń

Czytaj także

Specjalnie spalił gniazdo z młodymi bocianami?

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2011 13:46
Gniazdo znajdowało się na kominie nieczynnej olejarni w Kiwitach. Zawiadomienie o podejrzeniu przestępstwa złożyło miejscowe Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. Policja bada sprawę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bezdomne bociany cierpią po nawałnicach

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2011 16:11
Kilkadziesiąt młodych bocianów, które uratowano z gniazd zniszczonych przez burze i nawałnice, trafiło do ośrodków leczących dzikie ptaki na Warmii i Mazurach.
rozwiń zwiń