X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Prawo hamuje rozwój firm. "To był jakiś zły sen"

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2014 13:53
Polska zaczyna oddalać się od najszybciej rozwijających się krajów europejskich. Obowiązujące prawo zabija polską przedsiębiorczość. Tylko najsilniejsi i najwytrwalsi dają sobie radę w trudnej rzeczywistości.
Audio
  • Reportaż "Nadzorcy” autorstwa Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej
  • Prawo hamuje rozwój firm. "To był jakiś zły sen" (Bez znieczulenia/Jedynka)
Prawo hamuje rozwój firm. To był jakiś zły sen
Foto: Glow Images/East News

- Mieliśmy zabory, komunizm i wyprano nam mózgi. Obecnie, gdy przychodzi konkurować w światowej gospodarce wolnorynkowej nasza wspólnota ekonomiczna nie jest na to przygotowana - powiedział Ryszard Florek prezes firmy Fakro, jeden z bohaterów reportażu "Nadzorcy”.
Florek przyznaje, że skarbówce nie udało się zniszczyć jego firmy. - Stworzyliśmy 3 tys. miejsc pracy, jeśliby nam nie utrudniano działalności to byłoby tych miejsc co najmniej 8 tys., a tak 5 tys. miejsc pracy poszło w błoto - powiedział.

>>> Więcje reportaży - moje.polskieradio.pl
Stanisław Kujawa to kolejny przedsiębiorcą, który zderzył się z obowiązującym w Polsce prawem. - Na ścianie wschodniej byliśmy jedną z największych firm. Urząd skarbowy nie zwrócił nam 33 mln zł. (…)Straciliśmy płynność finansową, nie uregulowałem należności wobec moich dostawców i obecnie firma jest nie wypłacalna - mówił.
- To dla mnie był jakiś zły sen, żeby w kraju prawa mogły się dziać takie rzeczy - dodaje.

Jeremi Mordasiewicz z Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych apeluje, żeby nie tworzyć aż tak czarnego obrazu, bo jednak wiele firm odniosło sukces. - Prawdą jest, że gdybyśmy mieli jednoznaczne przepisy prawne interpretowane tak samo we wszystkich regionach Polski i nie musielibyśmy tracić czasu na procesowanie się z instytucjami państwowymi to rozwój byłby znaczenie szybszy - podkreślił.
Magazyn "Bez znieczulenia" prowadził Jerzy Zawartka.

to

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Piechociński: fiskus powinien być aniołem biznesu

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2013 15:57
Instytucje skarbowe powinny być aniołem stróżem polskiej przedsiębiorczości, a relacje między płacącymi podatki a fiskusem powinny być równoprawne - ocenił wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wysokie podatki zabijają gospodarkę"

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2013 16:00
– Podatki są potrzebne, ale w wymiarze minimalistycznym, tak żeby utrzymać podstawowe zadania państwa. Wysokie podatki są prostą, a wręcz pochyłą drogą do tego, żeby była w Polsce bieda – mówi Adam Podgajny z Domu Finansowego DF.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fiskus zabiera nam 23 tys. zł. Ile na PIT, VAT, akcyzę?

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2014 21:38
Polak w szponach fiskusa - jak wylicza firma Tax Care, czteroosobowa polska rodzina z dochodem 2-krotnej średniej krajowej oddaje do budżetu prawie 23 tys.zł. Zobacz strukturę daniny oddawanej państwu.
rozwiń zwiń