Amp futbol. Piłka nożna jest w głowie, a nie w nogach

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2014 11:24
Udowadniają to osoby po amputacjach kończyn, które uprawiają amp futbol. O ich pasji opowiada reportaż "Z miłości do piłki" Jana Kasi.
Audio

Reprezentacja Polski w amp futbolu została powołana do życia w roku 2012 i od tego czasu zagrała w wielu międzynarodowych turniejach. Znawcy piłki nożnej mówią o niej jednym głosem - jest to przedsięwzięcie niesamowite i godne podziwu.

Reportaże w radiowej Jedynce >>>

- Wcześniej grałem używając dwóch nóg. Teraz gram tak samo, tylko używam jednej nogi i wspomagam się kulami. Podania i strzały są takie same jak w piłce dla osób pełnosprawnych. To samo dotyczy ułożenia stopy, która służy nam do gry. Wcześniej trzeba było jednak nauczyć się, jak opierać się na kulach. W pewnym sensie była to dla mnie nauka tej gry od nowa - mówi w reportażu "Z miłości do piłki" jeden z reprezentantów Polski w amp futbolu.

Posłuchaj nagrania!

pg

Czytaj także

Dom dla niepełnosprawnych kością w gardle starościny

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2014 10:00
Niepełnosprawna Kamila od dawna powinna mieszkać w otwartym półtora roku temu domu opieki w Brwinowie. Niestety jej mamy nie stać na pokrycie kosztów pobytu córki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Historia ludzi twardych jak graby i pięknych jak bukowy las

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2014 10:00
- Dzisiaj prawdziwych lasów już nie ma, są plantacje posadzone pod sznurek - mówił Zbigniew Kapilewicz w reportażu "Leśni ludzie". Od drzew, wraz z żoną Bogumiłą, "dostali" receptę na długie i piękne życie - razem mają ponad sto sześćdziesiąt lat. Leśnicy starej daty opowiadają o miłości do natury i o... poezji.
rozwiń zwiń