X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Świat filmu "Ona". Czy przyszłość należy do botów?

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2014 11:32
Nowy obraz Spike'a Jonze'a szokuje i zachwyca.
Audio
  • "Science fiction w realu”. Reportaż Hanny Bogoryja Zakrzewskiej
  • Prof. Ryszard Tadeusiewicz i prof. Jacek Hołówka o sztucznej inteligencji (Bez znieczulenia/Jedynka)
Kadr z filmu Ona Spikea Jonzea
Kadr z filmu "Ona" Spike'a Jonze'aFoto: UIP/mat. prasowe

Opowieść o mężczyźnie, który wchodzi w osobistą relację z systemem operacyjnym wywołuje też pytanie o rozwój sztucznej inteligencji.

Dr Aleksandra Przegalińska, z wykształcenia filozof, w wolnych chwilach lubi rozmawiać z botami i avatarami. Gdy pisała pracę doktorską na temat sztucznej inteligencji, poprosiła znajomych, by też porozmawiali m.in. z Alice, najsłynniejszym botem.

Jakie były ich opinie? Czy zdajemy sobie sprawę, że nasza przyszłość należy do botów? Czy może się czegoś nauczyć od robotów? Zapraszamy do wysłuchania reportażu Hanny Bogoryja Zakrzewskiej pt. "Science fiction w realu”.

Zapraszamy też do wysłuchania dyskusji nt. sztucznej inteligencji z udziałem prof. Ryszarda Tadeusiewicza z Polskiego Stowarzyszenia Sztucznej Inteligencji (PSSI) oraz filozofa i etyka prof. Jacka Hołówki

Studio Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia >>>

Magazyn Reporterów Jedynki "Bez znieczulenia" prowadził Jerzy Zawartka.

tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Scenarzysta filmu "Rewers" o Oscarach 2014: obraźliwe

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2014 18:13
- Przepadły najlepsze filmy "Co jest grane, Davis?", "Nebraska", "Sierpień w hrabstwie Osage", "Wilk z Wall Street" - wyliczał w radiowej Jedynce Andrzej Bart. W 2009 roku "Rewers", do którego Bart napisał scenariusz, zdobył Złote Lwy na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Był też kandydatem do nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nierówna walka o odszkodowania. Co z rodzinami ze Śląska?

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2014 16:00
Wypadek, do którego doszło osiem lat temu w Chorzowie był największą katastrofą budowlaną we współczesnej historii Polski. Większość rodzin poszkodowanych gołębiarzy dziś nie chce już o tym rozmawiać. Ich odszkodowania były bardzo niskie albo żadne. Dlaczego?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Los polskiego biznesmena przypomina chodzenie po linie?

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2014 13:40
Firma produkująca i montująca ekrany dźwiękochłonne na autostradzie A2, od lat znakomicie funkcjonująca na rynku, została zniszczona przez wielki koncern międzynarodowy, który naliczył jej kary nie wiadomo za co i do tego w wysokości wartości kontraktu. Szczegóły w reportażu "Jak chodzenie po linie".
rozwiń zwiń