Świat filmu "Ona". Czy przyszłość należy do botów?

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2014 11:32
Nowy obraz Spike'a Jonze'a szokuje i zachwyca.
Audio
  • "Science fiction w realu”. Reportaż Hanny Bogoryja Zakrzewskiej
  • Prof. Ryszard Tadeusiewicz i prof. Jacek Hołówka o sztucznej inteligencji (Bez znieczulenia/Jedynka)
Kadr z filmu Ona Spikea Jonzea
Kadr z filmu "Ona" Spike'a Jonze'aFoto: UIP/mat. prasowe

Opowieść o mężczyźnie, który wchodzi w osobistą relację z systemem operacyjnym wywołuje też pytanie o rozwój sztucznej inteligencji.

Dr Aleksandra Przegalińska, z wykształcenia filozof, w wolnych chwilach lubi rozmawiać z botami i avatarami. Gdy pisała pracę doktorską na temat sztucznej inteligencji, poprosiła znajomych, by też porozmawiali m.in. z Alice, najsłynniejszym botem.

Jakie były ich opinie? Czy zdajemy sobie sprawę, że nasza przyszłość należy do botów? Czy może się czegoś nauczyć od robotów? Zapraszamy do wysłuchania reportażu Hanny Bogoryja Zakrzewskiej pt. "Science fiction w realu”.

Zapraszamy też do wysłuchania dyskusji nt. sztucznej inteligencji z udziałem prof. Ryszarda Tadeusiewicza z Polskiego Stowarzyszenia Sztucznej Inteligencji (PSSI) oraz filozofa i etyka prof. Jacka Hołówki

Studio Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia >>>

Magazyn Reporterów Jedynki "Bez znieczulenia" prowadził Jerzy Zawartka.

tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Scenarzysta filmu "Rewers" o Oscarach 2014: obraźliwe

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2014 18:13
- Przepadły najlepsze filmy "Co jest grane, Davis?", "Nebraska", "Sierpień w hrabstwie Osage", "Wilk z Wall Street" - wyliczał w radiowej Jedynce Andrzej Bart. W 2009 roku "Rewers", do którego Bart napisał scenariusz, zdobył Złote Lwy na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Był też kandydatem do nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nierówna walka o odszkodowania. Co z rodzinami ze Śląska?

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2014 16:00
Wypadek, do którego doszło osiem lat temu w Chorzowie był największą katastrofą budowlaną we współczesnej historii Polski. Większość rodzin poszkodowanych gołębiarzy dziś nie chce już o tym rozmawiać. Ich odszkodowania były bardzo niskie albo żadne. Dlaczego?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Los polskiego biznesmena przypomina chodzenie po linie?

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2014 13:40
Firma produkująca i montująca ekrany dźwiękochłonne na autostradzie A2, od lat znakomicie funkcjonująca na rynku, została zniszczona przez wielki koncern międzynarodowy, który naliczył jej kary nie wiadomo za co i do tego w wysokości wartości kontraktu. Szczegóły w reportażu "Jak chodzenie po linie".
rozwiń zwiń