X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Gdy biją rodzice, najbardziej boli serce. Jakie skazy zostawia przemoc?

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2014 10:25
Bitego dziecka nie boli tylko w miejscu uderzenia. Boli je serce. Wychowawczy klaps czy bicie pasem uczy, ale tylko złych rzeczy.
Audio
  • Reportaż "Boli cały człowiek" Magdy Skawińskiej (Magazyn Reporterów Jedynki "Bez znieczulenia")
  • Dyskusja po reportażu "Boli cały człowiek" Magdy Skawińskiej (Magazyn Reporterów Jedynki "Bez znieczulenia")
Gdy biją rodzice, najbardziej boli serce. Jakie skazy zostawia przemoc?
Foto: Glow Images/East News

Prof. Ewa Jarosz, pedagog społeczny z Uniwersytetu Śląskiego przyznaje, że bicie dzieci nie wyklucza tego, że ich rodzice je kochają. Jak dodaje, dorośli bijąc, naruszają pewną integralność psychiczną dzieci i powodują, że czują się one źle i zaniża się ich samoocena.
- Dziecko, tak jak snu czy pokarmu, potrzebuje również bycia kochanym. I kocha to, co ma na podorędziu, bo rodziców się nie wybiera - dodaje dr Aleksandra Piotrowska, psycholog z Wyższej Szkoły Pedagogicznej ZNP Uniwersytetu Warszawskiego.
Goście Jedynki zgadzają się, że dzieci bite najczęściej jako dorośli biją również własne dzieci. - Literatura mówi o generacyjnym kole przemocy, czyli o tym, że bici biją częściej - tłumaczy prof. Jarosz. Z czego to wynika? Posłuchaj całej audycji.

***

Prowadził: Jerzy Zawartka
Goście: prof. Ewa Jarosz, pedagog społeczny z Uniwersytetu Śląskiego, dr Aleksandra Piotrowska, psycholog z Wyższej Szkoły Pedagogicznej ZNP Uniwersytetu Warszawskiego
Reportaż "Boli cały człowiek": autor Magda Skawińska
Tytuł audycji: Magazyn Reporterów Jedynki "Bez znieczulenia"
Data emisji: 6.11.2014
Godzina emisji: 21.12
(sm, pg)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak nie kopać pod sobą dołków i być szczęśliwym?

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2014 03:50
- Problemy emocjonalne motywują do tego, by szukać ich rozwiązania. Osoby, które medytują i przeszły trening uważności są szczęśliwsze, co potwierdzają również badania - mówi dr Paweł Holas, psycholog.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ta choroba męczy całą rodzinę. Bóle brzucha, od których zaczyna się dramat

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2014 00:31
- W przypadku wszystkich chorób przewlekłych, nie tylko wrzodziejącego zapalenia jelita grubego, szczególnie jak zachoruje dziecko, to choruje z nim cała rodzina - mówi Małgorzata Mossakowska z Polskiego Towarzystwa Wspierania Osób z Nieswoistym Zapaleniami Jelita J-Elita.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kryzys małżeński. Jak uratować rodzinę przed rozpadem?

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2014 08:00
Coraz więcej osób boryka się z problemami małżeńskimi i nie zawsze wie, gdzie może szukać pomocy. - Mediacja daje szansę, by porozmawiać o swoich problemach i usprawnić komunikację - mówi Małgorzata Mendelska-Stec z Polskiego Centrum Mediacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Świat bez sikorki? "Ma ona takie samo prawo do ziemi jak ludzie"

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2014 05:00
- Żyjemy w czasach mocno antropocentrycznych, kiedy interesuje nas tylko to, co nasze, co ludzkie. Myślę, że nie mamy moralnego prawa do tego, by pozbawiać ziemię sikorek, a jednak to, co teraz robimy wprost do tego prowadzi - mówi Jacek Karczewski, prezes stowarzyszenia Ptaki Polskie.
rozwiń zwiń