Ojcowie, którzy przełamują stereotypy

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2015 09:37
Rozpada się aż 70 procent związków, w których rodzą się niepełnosprawne dzieci. Nie zawsze jednak to ojcowie odchodzą.
Audio
  • "Potrzebny tata" - reportaż Jakuba Tarki (Magazyn Reporterów Jedynki)
  • Odpowiedzialne ojcostwo i formy pomocy ojcom niepełnosprawnych dzieci (Magazyn Reporterów Jedynki)
Ojcowie, którzy przełamują stereotypy
Foto: Panthermedia

Coraz częściej można zobaczyć i usłyszeć znanych ojców niepełnosprawnych dzieci, wśród nich m.in. Gromosława Czempińskiego, Pawła Kukiza czy Tadeusza Woźniaka, którzy otwarcie mówią o swoim niełatwym ojcostwie. Radzą sobie ze złością, bezradnością, a często i wstydem.

Pani Katarzyna Więsak z Siedlec ogłosiła na Facebooku akcję "Mam super tatę". Polega ona na zamieszczaniu na profilu zdjęć ojców ze swoimi niepełnosprawnymi dziećmi - wraz z mężem jest rodzicem chorej na rozszczep kręgosłupa Poli. Z prawie 500 przysłanych fotografii wybrano kilkadziesiąt i stworzono wzruszający album. Pani Katarzyna chce w ten sposób przełamać stereotyp i docenić odpowiedzialnych i troskliwych mężczyzn (do których, jak podkreśla, należy również jej mąż).

Zapraszamy do wysłuchania reportażu Jakuba Tarki pt. "Potrzebny tata" oraz dyskusji na temat odpowiedzialnego ojcostwa i formach pomocy ojcom niepełnosprawnych dzieci. 

***

Tytuł audycji: Magazyn Reporterów Jedynki

Prowadził: Jerzy Zawartka

Goście: Beata Malina (prezes Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Osób z Zespołem Downa "Szansa"), wiceprezes tego Stowarzyszenia Aleksandra Kachel i psychoterapeuta Andrzej Komorowski

Godzina emisji: 21.14

Data emisji: 26.03.2015

tj, pg

Czytaj także

Cienka granica między krytyką a hejtingiem

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2015 09:35
- W hejtowaniu nie chodzi o same wulgaryzmy, ale o kontekst w jakim te komunikaty padają - mówi doktor Katarzyna Korpolewska, psycholog społeczny.
rozwiń zwiń